شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:28 منتشر شده در مورخ: 1399/09/11 شناسه خبر: 1672759

برپایی ۵۶۰ پایگاه برای اجرای قرارگاه شهید سلیمانی در استان مرکزی

برپایی ۵۶۰ پایگاه برای اجرای قرارگاه شهید سلیمانی در استان مرکزی
قرارگاه جهادی سلامت محله محور شهید حاج قاسم سلیمانی به صورت مشترک میان سازمان بسیج مستضعفین و وزارت بهداشت برای مقابله جدی با کرونا در ۱۲ شهرستان استان فعال‌شده و خوشبختانه تاکنون ۵۶۰ پایگاه برای اجرای این طرح در محلات شکل‌گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ قرارگاه جهادی سلامت محله محور شهید حاج قاسم سلیمانی در ۱۲ شهرستان استان برای برای اجرای طرح مشترک میان سازمان بسیج مستضعفین و وزارت بهداشت برای مقابله جدی با کرونا فعال‌شده که تاکنون ۵۶۰ پایگاه برای اجرای این طرح در محلات سطح استان شکل‌گرفته است.

اجرایی نمودن فرمان مقام معظم رهبری در ورود بسیجیان برای رهایی کشور از این عارضه ی فراگیر ، کمک به دولت در مبارزه قاطع و علمی تا خاموش سازی کووید ۱۹ در کشور، جلوگیری از لطمات زیان بار انسانی، اجتماعی، اقتصادی و کند شدن پیشرفت های علمی، آموزشی، اقتصادی و سایر حوزه ها، بازگرداندن امنیت روحی، روانی، جسمی و اجتماعی به آحاد جامعه ، ایجاد فضای امن برای آحاد جامعه در پرداختن به کلیه فعالیت های اقتصادی، اجتماعی، آموزشی در محیط های امن اجتماعی و حمایت از مددکاری در مورد خانواده های بی بضاعت و کم بضاعت از جمله اهداف از جمله اهداف این طرح است.

۵۶۰ پایگاه برای اجرای قرارگاه شهید سلیمانی در استان مرکزی شکل‌گرفته است

سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با اشاره به راه اندازی قرارگاه جهادی سلامت محله محور شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: طرح شهید حاج قاسم سلیمانی نمونه مشخصی از جلب مشارکت مردمی و تحقق بسیج مردمی، هماهنگی بین بخشی، برنامه‌ریزی بر اساس نیاز محلات و استفاده بهینه از توان نظام شبکه‌های بهداشتی درمانی کشور است.

کریمی اظهار کرد: شرط موفقیت طرح شهید سلیمانی، تمرکز بر ویروس به‌جای تمرکز بر بیمارستان و ارائه خدمات فعال و خانواده محور به‌جای خدمات غیرفعال است و اگر از این دو موضوع دور شویم ویروس ما را مدیریت خواهد کرد و لذا باید شاخص‌های طرح شهید سلیمانی با دقت عملیاتی شود.

وی ادامه داد: مشارکت و بسیج مردمی، محله و خانواده محور بودن، منطبق بر شبکه نظام شبکه بهداشتی درمانی، جلب مشارکت مردمی رعایت موازین کنترل عفونت، ارائه فعال خدمات و مراقبت‌ها، جلب همکاری بین بخشی، بهره‌گیری از ظرفیت برنامه "هر خانه یک پایگاه سلامت" و استفاده از فن‌آوری‌های نوین از اصول این طرح است که باید به آن دقت شود.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: تشکیل قرارگاه جهادی سلامت محله محور شهید حاج قاسم سلیمانی در ۱۲ شهرستان استان فعال‌شده و خوشبختانه تاکنون ۵۶۰ پایگاه برای اجرای این طرح در محلات شکل‌گرفته و روزانه چندین پایگاه در این راستا افتتاح می‌شود.

وی افزود: در طرح شهید سلیمانی قرار نیست ساختار اداری جدید تعریف شود چراکه باید قرارگاهی عمل کنیم و قرارگاه عمل کردن به معنای پای‌کار آوردن ظرفیت‌های موجود ازجمله مردم است که باید به‌خوبی محقق شود.

کریمی بیان کرد: سپاه در پای‌کار آوردن مردم برای نقش‌آفرینی در طی این سال‌ها بسیار موفق عمل کرده و با این کار بسیاری از تهدیدات به فرصت تبدیل‌شده‌اند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی اضافه کرد: نیاز به آموزش جدی و جامع مردم‌داریم و اگر این به‌خوبی انجام شود شاهد اجرای درست طرح خواهیم بود.

 

وی با اشاره به اینکه مبارزه با بیماری کرونا در طرح شهید سلیمانی به‌مثابه یک رزمایش بزرگ است که همه ملت ایران باید در این رزمایش نقش‌آفرین باشند افزود: ظرفیت‌های بسیاری در محلات همچون پایگاه‌های نیکوکاری، هیئت‌های مذهبی، موکب‌ها، سمن‌های مردم‌نهاد و سایرین وجود دارد که باید از ظرفیت‌های آنها به‌خوبی استفاده شود.

کریمی ادامه داد: استفاده از معتمدین محلات برای انجام صحیح‌تر کارهای مردمی یک ضرورت است چراکه علاوه بر شناخت دقیق نیازهای محلات در سایر اقدامات نیز می‌توانند نقش خوبی ایفا کنند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: جامعه روحانیت همواره در طول انقلاب درصحنه‌های مختلف نقش‌آفرین بوده‌اند و از ابتدای این بیماری با اقدامی که برای تغسیل و انجام امورات شرعی فوت شدگان انجام دادند، بار دیگر نقش مؤثر خود را نشان دادند.

وی افزود: کلیه جزئیات در طرح شهید سلیمانی دیده‌شده که اگر این جزئیات در قالب ساختار و سازمان‌دهی عملیاتی شود قطعاً شاهد اجراشدن درست و روند صحیح خواهیم بود.

کریمی خاطرنشان کرد: کلیه ظرفیت‌های موجود سپاه و بسیج در اختیار اجراشدن دقیق طرح شهید حاج قاسم سلیمانی قرارگرفته و همان‌گونه که از ابتدای بیماری اعلام کردیم در کنار دانشگاه علوم پزشکی آماده هرگونه خدمت‌رسانی هستیم امروز هم برای کمک به کادر درمان و قطع زنجیره کرونا از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1672759
ارسال نظر
نظرات