شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 11:45 منتشر شده در مورخ: 1399/09/11 شناسه خبر: 1672847
با تصمیم نمایندگان؛

کارخانه تولید اورانیوم فلزی اصفهان راه اندازی می‌شود

کارخانه تولید اورانیوم فلزی اصفهان راه اندازی می‌شود
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب بند دیگری از طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها سازمان انرژی اتمی را مکلف کردند تا نسبت به بهره برداری از کارخانه تولید اورانیوم فلزی در اصفهان طی ۵ ماه از تصویب این قانون اقدام کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز (سه شنبه 11 آذر) در جلسه علنی مجلس و در جریان بررسی جزئیات طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران با ماده 4 و 5 آن موافقت کردند.

در ماده 4 این طرح آمده است:

سازمان انرژی اتمی مکلف است نسبت به بهره برداری از کارخانه تولید اورانیوم فلزی در اصفهان طی ۵ ماه از تصویب این قانون اقدام کند.

همچنین در ماده 5 این طرح آمده است: سازمان انرژی اتمی ایران مکلف است، در راستای بند 4 قانون اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران، همزمان با عملیات بهینه سازی و راه اندازی عامل واکنش (راکتور ) 40 مگاواتی آب سنگین اراک، نسبت به طراحی یک عامل واکنش (راکتور) آب سنگین 40 مگاواتی جدید با هدف تولید همسان‌های پایدار (رادیو ایزوتوپ) بیمارستانی با جدول زمانبندی اقدام کند و جدول زمان بندی این موضوع را ظرف یک ماه پس از تصویب این قانون به اطلاع مجلس شورای اسلامی برساند.

 

 

انتهای پیام/ک

https://www.dana.ir/1672847
ارسال نظر
نظرات