شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 13:24 منتشر شده در مورخ: 1399/09/11 شناسه خبر: 1672875
کارشناس بورس:

مردم ناآگاهانه نسبت به خرید و فروش سهام خود اقدام نکنند/ چراغ سبز بورس به سهام‌داران

مردم ناآگاهانه نسبت به خرید و فروش سهام خود اقدام نکنند/ چراغ سبز بورس به سهام‌داران
رحیم قاسمی گفت: افزایش چشمگیر قیمت دلار در سال‌ جاری نسبت به سال گذشته با وجود ریزش‌های صورت گرفته در یک ماه گذشته و ارائه گزارش عملکرد مطلوب شش ماهه شرکت‌ها، موجب بهبود وضعیت شاخص بورس و روند صعودی آن شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رحیم قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی صبح قزوین با اشاره به وضعیت بورس اظهار کرد: باتوجه به اینکه شاهد کاهش ارزش شاخص بورس و ریزش بیش از ۴۰درصدی آن در سه ماه گذشته بودیم؛ لذا کاهش هیجانی بازار سرمایه، موجب ارزنده‌تر شدن بسیاری از سهم‌ها و به تناسب آن، بهبود وضعیت بازار بورس شده است.

وی افزود: باتوجه به چشم انداز مثبت ایجاد شده ناشی از انعکاس اخبار مربوط به کشف واکسن کرونا و تاثیر آن بر بهبود وضعیت بازارهای جهانی از یک سو، فعالیت شرکت‌های تولیدکنندۀ کالاهای پایۀ فعال در بازار بورس و وابستگی قیمت آنها به قیمت‌های جهانی از سوی دیگر، موجب شده است تا چشم‌انداز قیمت محصولات شرکت‌های بورسی مثبت شود و استقبال از بازار بورس افزایش یابد.

تحلیل‌گر و مدرس بازارهای مالی و سرمایه ادامه داد: همچنین افزایش چشمگیر قیمت دلار در سال‌جاری نسبت به سال گذشته با وجود ریزش‌های صورت گرفته در یک ماه گذشته و ارائۀ گزارش عملکرد مطلوب شش ماهۀ شرکت‌ها، موجب بهبود وضعیت شاخص بورس و روند صعودی آن شده است.

آینده اقتصادی کشور به عملکرد مسئولان بستگی دارد

وی تصریح کرد: در شرایط امروز، بازارهای موازی همچون بازار طلا و دلار وضعیت مناسبی نداشته و این وضعیت موجب استقبال مردم از بازار بورس شده است؛ توصیۀ ما به مردم این است ناآگاهانه نسبت به خرید و فروش در بازار بورس اقدام نکنند چراکه بازار بورس یک بازار تخصصی و نیازمند آموزش و مطالعه است.

این تحلیلگر بازار بورس مطرح کرد: بازار سرمایه برای طولانی مدت جای مناسبی برای سرمایه‌گذاری است، اما علت زیان بسیاری از بخش‌ها و افراد که در ماه‌های گذشته با فروش دارائی‌های خود وارد بازار سرمایه شدند، این است که ناآگاهانه، بدون آموزش و در شرایطی که بازار با هیجان همراه بود، وارد بازار بورس شدند.

وی با اشاره به چشم‌انداز اقتصاد ایران گفت: شرایط اقتصادی کشور با توجه به کاهش شدید درآمدهای نفتی و کسری بودجه، با مشکلات اقتصادی بسیاری روبه روست و روند بازار سرمایه در کوتاه مدت مسیر خود را از اقتصاد کلان جداکرده است.

قاسمی در پایان بیان کرد: در مجموع می‌توان گفت شرایط اقتصاد کشور ابهامات بسیاری دارد و آیندۀ آن به عملکرد مسئولان و نحوۀ مقابله با مشکلات کسری بودجه و تحریم‌ها بستگی دارد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1672875
ارسال نظر
نظرات