شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 13:29 منتشر شده در مورخ: 1399/09/11 شناسه خبر: 1672883
رئیس کل دادگستری خراسان شمالی عنوان کرد؛

تعداد شهدای هسته‌ای کشور به ۱۴ شهید رسید/ پاسخ ایران به شهادت فخری‌زاده در شأن این شهید باشد

تعداد شهدای هسته‌ای کشور به ۱۴ شهید رسید/ پاسخ ایران به شهادت فخری‌زاده در شأن این شهید باشد
حجت الاسلام جعفری با بیان اینکه با شهادت شهید محسن فخری زاده، تعداد شهدای هسته ای ایران به 14 شهید رسید، گفت: این ترورها از سال 57 آغاز شد و بعد از آنکه جمهوری اسلامی ایران به مرحله ی تثبیت هسته ای رسید، دشمن باورش شد که ایران می تواند در گروه کشورهای دارای مولفه قدرت دنیا قرار بگیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام اسد الله جعغری، رئیس کل دادگستری خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک در رابطه با شهادت دانشمند هسته ای کشور، شهید محسن فخری زاده، اظهار داشت: حادثه تروریستی شهادت دانشمند هسته ای ایران شهید محسن فخری زاده، برد مهمی در داخل کشور، منطقه و سطح بین الملل دارد.

وی ادامه داد: از زمان شکل گیری انقلاب اسلامی ایران و طی کردن پله های ترقی یکی پس از دیگری، دشمنی های دشمنان با محوریت استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی ، آشکار بوده است.

حجت الاسلام جعفری اضافه کرد: به دلیل تضاد اساسی وعمیقی که بین فرهنگ الهی، اسلامی وحاکمیت دینی با نظام کفر و استکبار جهانی وجود داشته و دارد از زمان شکل گیری انقلاب اسلامی این دشمنی آغاز شده و در مسیر تقابل و مبارزه، دشمن از هیچ تلاشی تا به امروز فروگذار نکرده و ابزار مختلفی را به کار گرفته است.

وی افزود: علی رغم تمام نقشه ها و دشمنی ها، انقلاب اسلامی، گفتمان امام و رهبری مسیر متعالی را در گام اول انقلاب با سرافرازی طی کرد و این پایداری باعث شدت عصبانیت و خشم دشمنان نظام جمهوری اسلامی شده است.

عقب مانده نگهداشتن کشورها یکی از راهبردهای استکبار جهانی است

این مقام مسئول با اشاره به اینکه پیشرفت ایران در حوزه فناوری های هسته ای برای دشمن بسیار سنگین بوده است، گفت: یکی از راهبرد اصلی استکبار جهانی این است که برای رسیدن به اهداف و نقشه هایش تلاش می کند تا ملت های جهان را عقب مانده نگه دارد و جلوی پیشرفت و توسعه آنها را بگیرد.

حجت الاسلام جعفری یادآور شد: بشریت در طول تاریخ با هوشیاری و آگاهی باید مراقب نقشه های دشمنان باشد، زیرا دشمن در همه حال به دنبال این است که از این پایگاه تزویر برای سرکوب کردن مخالفانشان یعنی مسلمانان استفاده کند.

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی با اشاره به اینکه از ابتدای آغاز انقلاب اسلامی ایران تاکنون کشور 17 هزار شهید ترور را تقدیم انقلاب کرده است ،گفت: در دهه اول انقلاب و در سال های نخست پیروزی انقلاب از همه ظرفیت ها و امکاناتشان برای از بین بردن، نظام استفاده کردند که یکی از آن خطوط اصلی دشمن خط ترور بود، اما ملت ایران این جنایت ها را فراموش نکرده و این ترورها برای مردم ایران تازگی ندارد.

وی با بیان اینکه با شهادت شهید محسن فخری زاده، تعداد شهدای هسته ای ایران به 14 شهید رسیده است، گفت: این ترورها از سال 57 آغاز شد تا اینکه در سال 88 ، با فتنه ای که دشمنان در داخل کشور رقم زدند و بعد از آنکه جمهوری اسلامی ایران به مرحله ی تثبیت هسته ای رسید، دشمن باورش شد که ایران با اقتدار به این سمت حرکت می کند و می تواند در گروه کشورهای دارای مولفه قدرت دنیا قرار بگیرد.

حجت الاسلام جعفری سه محور اصلی را در رابطه با مسائل هسته ای ایران و ترور دانشمندان هسته ای بیان کرد و گفت: یک تحلیل این است که دانشمندان را بترسانند که اگر کسی وارد این عرصه شد و خواست ایران را به قطب قدرتمند در منطقه برساند این سرنوشت را خواهد داشت.

وی نکته قابل توجه دیگر را وضعیت خاورمیانه دانست و گفت: انقلاب اسلامی با رهبری های امام (ره) در صدور انقلاب بعد از 40 سال موجی از بیداری اسلامی ایجاد کرده است و این زنگ خطر بزرگی برای استکبار جهانی است که بداند این انقلاب مسیرش را خروشان با تشکیل جبهه مقاومت و بیداری اسلامی به پیش می برد و به قله خواهد رسید.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: نکته بعد این است که این اقدام ناجوانمردانه بی ارتباط به مسائل دوره گذر و انتقال قدرت در آمریکا نیست، همه می دانند آمریکا در اداره کشور به درماندگی رسیده است و آنکه ادعای کدخدایی دنیا را دارد، در اداره کشور خود دچار مشکل شده و نه تنها آمریکا، بلکه کشورهای اروپایی، با نمایان شدن تاثیر انقلاب اسلامی احساس خطر می کنند.

حجت الاسلام جعفری گفت: دشمنان باید بدانند ملت ایران راهش را پیدا کرده و جوانان این ملت با الهام از مقام معظم رهبری با قدرت و ثبات قدم به پیش می روند و با این اقدامات کور، مردم لحظه ای تردید در حقانیت این مسیر پیدا نخواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه فرماندهان نظامی  ایران به صراحت و با قدرت اعلام می کنند که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند، گفت: آمریکا جرات تعرض نظامی به ایران را ندارد و از رویارویی با توان نظامی، منطق آزادی خواهی، جبهه مقاومت و بیداری اسلامی عاجز مانده است و این اقدامات کور را ناجوان مردانه انجام می دهند.

این مقام مسئول اضافه کرد: امروز دانشمندان ایران در حوزه هسته ای و دفاعی کشور ذره ای تردید به خودشان راه نمی دهند و راه شهدای هسته ای را با قدرت ادامه خواهند داد، مسئولان نظام نیز همه باید یکپارچه در جهت تقویت و حمایت از این دانشمندان گام بردارند و همه باید بدانند تلاش دشمن زمانی بی اثر خواهد شد، که ما ملتی قوی باشیم.

حجت الاسلام جعفری یادآور شد: باید قدرت کشور در درون نظام در مولفه های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی شکل بگیرد و علاوه بر این در عرصه های منطقه ای با دیپلماسی غیرمنفعلانه، قوی و قدرتمندانه در شان ملت انجام و در عرصه جهانی، نظام جمهوری اسلامی ایران پایبند به آرمان ها و گفتمان امام (ره) محکم ایستادگی کند.

 

شهید فخری زاده افتخار جامعه اسلام بوده است

وی نکته دوم را زمزمه های دوره انتقال دولت آمریکا خواند و گفت: وقتی بحث مذاکره  با بایدن و بازکردن مجدد پرونده های هسته ای به میان می آید باید یادمان نرود که شهید فخری زاده به دلیل ایستادگی برسر مواضع به حق کشور و عدم توجه به تحریم و تهدید دشمن شهید شده است، به گونه ای که بارها مقام معظم رهبری اشاره کردند که باید نگاه به داخل و سرمایه های داخلی باشد.

حجت الاسلام جعفری راهبرد مهم و قابل توجه دیگر را اتحاد، انسجام و وحدت کلمه در سطوح مختلف نظام جمهوری اسلامی در مقابله با دشمن عنوان کرد و گفت: آنچه برای مردم به عنوان مسائل کلان کشور، حجت است، راهبرد مقام معظم رهبری می باشد.

این مقام مسئول ادامه داد: نکته قابل توجه بعدی این است که باید از این شخصیت ها و دانشمندان بیشتر حفاظت و حمایت شود، نظام جمهوری اسلامی ایران به جایی رسیده است که اکثر تهدیدات دشمن را ناکام گذاشته است، اما باید احتیاط کرد و مراقب بود، زیرا سال های سال طول می کشد که یک شهید همچون شهید فخری زاده به جامعه اسلام تحویل داده شود.

وی با اشاره به اینکه شهید فخری زاده دانشمند هسته ای افتخار ایران نیست، بلکه افتخار اسلام است، گفت: باید آمادگی خودمان را در برابر تهدید، تحریف و تحریم و ترور دشمن همیشه حفظ کنیم، به گونه ای که دشمن بداند اگر اقدامی کند نتیجه ای نخواهد داشت.

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی گفت: این یک اتفاق ساده نیست، پاسخ جمهوری اسلامی ایران به عامران این حرکت ناجوان مردانه باید انتقام سخت و به اندازه شان و مقام جهاد و مبارزات این شهید باشد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1672883
ارسال نظر
نظرات