شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:01 منتشر شده در مورخ: 1399/09/11 شناسه خبر: 1672903
سلیمی در توضیح علت تصویب قانون لغو تحریم ها توسط مجلس:

مجلس به دنبال باز کردن زنجیر از دست و پای اقتصاد کشور است

مجلس به دنبال باز کردن زنجیر از دست و پای اقتصاد کشور است
عضو هیئت رئیسه مجلس، گفت: ایران دسترسی های بسیاری به آژانس انرژی اتمی داده ولی منفعتی از آن کسب نکرده؛ اگر قرار باشد ایران به صورت یک طرفه تعهداتش را عملی کند و دست و پای خودش را زنجیر بزند ولی از طرف مقابل هیچ اقدام متناسبی انجام نشود، متضرر می شویم. لذا مجلس به دنبال آن است که این زنجیر را که به دست و پای معیشت و اقتصاد کشور بسته شده را باز کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس یازدهم در گفتگو با دیارآفتاب؛ در خصوص دلایل مجلس برای تصویب طرح اقدام راهبری برای لغو تحریم ها علیرغم مخالفت دولت، گفت: واضح است که دسترسی های فراوانی به آژانس بین المللی انرژی اتمی در طول سال های گذشته داده شده است.

وی افزود: علیرغم اینکه آژانس انرژی اتمی در گزارش های خود بارها و بارها به صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران اذعان داشته است ولی مسیر را برای استفاده ایران از منافع فناوری های هسته ای هموار نکرده است.

سلیمی ادامه داد: از سال ۱۳۸۱ که بازرسان آژانس به کشور ما آمدند تا به امروز مشکلاتی زیادی برای کشور ایجاد شده است. لذا برای ایران ثابت شده که ماموران آژانس بین المللی انرژی اتمی اطلاعات دانشمندان ما را به سازمان های اطلاعاتی بیگانه می دهند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ایران در طول چندین سال گذشته دسترسی های فراوان و خارج از قاعده و قانونی به بازرسان آژانس داده است ولی به واقع چه نفعی برای کشور داشت؟ جز این است که علیرغم دادن این دسترسی ها، تحریم ها روز به روز بیشتر شد و کشور تحت فشار بیشتری قرار گرفت!

وی تصریح کرد: اگر قرار باشد ایران به صورت یک طرفه تعهداتش را عملی کند و دست و پای خودش را زنجیر بزند ولی از طرف مقابل هیچ اقدام متناسبی انجام نشود، متضرر می شویم. لذا مجلس به دنبال آن است که این زنجیر را که به دست و پای معیشت و اقتصاد کشور بسته شده را باز کند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1672903
ارسال نظر
نظرات