شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:02 منتشر شده در مورخ: 1399/09/11 شناسه خبر: 1672905
سرپرست فرمانداری فراهان :

قرارگاه جهادی سلامت شهید «سلیمانی» بازوی کمکی شبکه بهداشت و درمان است

قرارگاه جهادی سلامت شهید «سلیمانی» بازوی کمکی شبکه بهداشت و درمان است
سرپرست فرمانداری فراهان گفت: قرارگاه جهادی سلامت شهید سلیمانی به‌عنوان شورای محلی تأثیرگذار و بازوی کمکی محلی شبکه بهداشت و درمان با محوریت تخصصی رابطین بهداشت محله در زمینه‌های بهداشت عمومی و سلامت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ حسین معمارنیا، سرپرست فرمانداری فراهان در افتتاح قرارگاه جهادی سلامت و محله محور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در شهر تلخاب گفت: فعالیت قرارگاه عملیاتی سردار حاج قاسم سلیمانی در لبیک به فراخوان و تدابیر رهبر معظم انقلاب در جلسه ستاد ملی کرونا است که فرمودند «چه خوب است آموزش همگانی در مورد راه‌های شیوع و شیوه‌های پیشگیری این بیماری به‌صورت محله محور و با استفاده از ظرفیت مساجد و بسیج و با محوریت وزارت بهداشت و همکاری وزارت ارشاد و صداوسیما و دستگاه‌ها شروع شود»؛ این اقدام به‌موقع در شهرستان فراهان کلید خورد.

وی افزود: این قرارگاه به‌صورت محله‌ محور و با محوریت مردم، مساجد، ائمه جماعت و بسیج و ستاد مقابله با کرونا آغاز به فعالیت کرده است.

معمارنیا اظهار کرد: کمیته‌های حمایت و قرنطینه خانگی، ره‌گیری و مراقبت، آموزش همگانی، نظارت و پایش و کمیته عملیاتی محله در قالب قرارگاه شهید حاج قاسم سلیمانی فعالیت خواهند کرد.

وی گفت: کلیه دستگاه‌های اجرایی، نهادها، سازمان‌ها و ارگان های شهرستان موظف‌اند همکاری لازم را با اعضای قرارگاه و کمیته‌های زیرمجموعه داشته باشند.

معمارنیا با اشاره به اینکه این طرح به‌صورت خانه به خانه باهدف آگاه‌سازی و آموزش شهروندان انجام می‌شود، افزود  :ترویج روحیه تعاون و همکاری بین اقشار مختلف جامعه، هماهنگی و برنامه‌ریزی و انجام امور مربوطه توسط مردم با نظارت و هدایت شورا، جلوگیری از پراکندگی امور و اقدامات غیر کارشناس، استفاده از ظرفیت‌های بومی و محلی در راستای ارتقاء فرهنگ بهداشت و پیگیری مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی محله و... از اهداف مهم تشکیل این قرارگاه است.

سرپرست فرمانداری فراهان گفت : قرارگاه جهادی سلامت شهید سلیمانی به‌عنوان شورای محلی تأثیرگذار و بازوی کمکی محلی شبکه بهداشت و درمان با محوریت تخصصی رابطین بهداشت محله درزمینهٔ های بهداشت عمومی و سلامت است.

وی افزود: در این راستا این قرارگاه در شهرستان فراهان با ۲۰ گروه حمایتی در قالب کمک‌های مؤمنانه، ۲۸ گروه مراقبتی در قالب غربالگری، آموزش و پیشگیری، ۲۵ گروه ناظرین با تشکیل گروه اصناف و اماکن عمومی محله‌ای و ۲۰ گروه گندزدایی و ضدعفونی اماکن عمومی و محله‌ای فعالیت می‌کنند.

معمارنیا با بیان اینکه قرارگاه مردمی سلامت و بهداشت به دنبال هم افزایی است تا با کمک همه ارگان ها و سازمان ها و به خصوص بدنه مردمی به اهداف خود دست پیدا کند، امیدواریم با اجرای موفق این طرح شاهد کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا باشیم.


انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1672905
ارسال نظر
نظرات