شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 20:29 منتشر شده در مورخ: 1399/09/11 شناسه خبر: 1673058
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد خبر داد

کاهش 50 درصدی بستری‌های مبتلا به کرونا در یزد

کاهش 50 درصدی بستری‌های مبتلا به کرونا در یزد
محمود نوری شادکام گفت: تعداد بیماران بستری در بیمارستان های استان یزد تا حدود 50 درصد کاهش داشته و تعداد فوتی هایی بر اثر کرونا نیز تا حدود 60 درصد کاهش داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، محمود نوری شادکام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، گفت: مراقبت مردم و رعایت دستورالعمل های بهداشتی و ایجاد محدودیت هایی که از یک ماه قبل در استان یزد آغاز شده بود و از دو هفته قبل تشدید شد، در روند بیماری کرونا تاثیرگذار بوده است.

وی افزود: بر همین اساس تعداد بیماران بستری در بیمارستان های استان یزد تا حدود 50 درصد کاهش داشته و تعداد فوتی هایی بر اثر کرونا نیز تا حدود 60 درصد کاهش داشته است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با اشاره به خروج چهار شهرستان استان از وضعیت قرمز کرونایی، اظهار داشت: با توجه به سرعت کاهش موارد بستری بیماران کرونایی در بیمارستان های یزد، احتمالا هفته آینده بسیاری از شهرستان های دیگر استان هم از وضعیت قرمز خارج شوند.

نوری شادکام تأکید کرد: البته نباید خیلی تفاوت زیادی بین وضعیت قرمز، نارنجی، زرد و یا حتی سفید قائل باشیم و باید همچنان نسبت به رعایت دستورالعمل ها تاکید داشته باشیم.

وی اضافه کرد: اگر امروز شاهد کاهش موارد ابتلا به ویروس هستیم، بخاطر رعایت دستورالعمل ها توسط مردم است لذا باید این مسیر را همچنان ادامه دهیم تا دوباره شاهد اوج گرفتن شیوع بیماری در استان نباشیم.

گفتنی است بر اساس اعلام علیرضا رئیسی سخنگوی قرارگاه ملی کرونا، شهر‌های ابرکوه، خاتم، مهریز و میبد در استان یزد از چهارشنبه ۱۲ آذر وضعیت هشدارشان از قرمز به نارنجی تغییر می‌کند و فقط گروه شغلی ۳ و ۴ شامل محدودیت خواهند بود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1673058
ارسال نظر
نظرات