شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 09:53 منتشر شده در مورخ: 1399/09/12 شناسه خبر: 1673137
معاون بهبود تولیدات دامی جهادکشاورزی استان زنجان:

شیوع بیماری در مرغداریها تلفات را افزایش داده است/ 50 درصد نهاده‌ مورد نیاز مرغداریها تامین می‌شود

شیوع بیماری در مرغداریها تلفات را افزایش داده است/ 50 درصد نهاده‌ مورد نیاز مرغداریها تامین می‌شود
صادقی معاون بهبود تولیدات دامی جهادکشاورزی استان زنجان گفت: شیوع بیماریهای آنفولانزای معمولی، نیوکاسل و برونشید در مرغداریها تلفات را افزایش داده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدعلی صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به مطرح شدن موضوع کاهش جوجه ریزی به علت شیوع بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در استان زنجان اظهار کرد: این موضوع صحت ندارد و علت اصلی کاهس جوجه ریزی‌ها نهاده‌های دامی است.

وی با تاکید براینکه در حال حاضر آنفولانزایی که در مرغداریها وجود دارد آنفولانزای معمولی است و از نوع فوق حاد پرندگان نیست تصریح کرد: شیوع آنفولانزای معمولی در برخی از مرغداریها موجب کاهش میزان تولید مرغ شده است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهادکشاورزی استان زنجان ابراز کرد: آنفولانزا، نیوکاسل و برونشید میزان تلفات را در مرغداریها افزایش داده است.

وی با بیان اینکه این بیماری در اکثر مرغداریهای سطح کشور وجود دارد خاطر نشان کرد: برخی از مرغداریهای استان هم با این بیماریها در گیر هستند که با افزایش تلفات مواجه شدند.

صادقی با تاکید براینکه این بیماریها در برخی از مرغداریها حدود 5 درصد تلفات را افزایش داده است خاطر نشان کرد: تامین نهاده‌ها نیز در ماه جاری وضعیت خوبی پیدا کرده و تخصیص نهاده‌ها به 50 درصد و در برخی از واحدها به 70 درصد نیز رسیده است.

وی در مورد مشکل تاخیر رسیدن نهاده‌ها به دست مرغداریها افزود: این مشکل همچنان وجود دارد و گاها نهاده‌ها با تاخیر 15 تا 30 روزه به دست مرغداران می‌رسد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهادکشاورزی استان زنجان در مورد واردات دام سنگین به استان زنجان نیز ابراز کرد: در حال حاضر واردات دام سنگین به استان زنجان انجام می‌شود و به میزان نیاز استان نیز کشتار اتفاق می‌افتد.

وی خاطر نشان کرد: دام سنیگن از استان قزوین و سایر استانهای همجوار وارد می‌شود و در تولید دام سبک نیز مشکلی نداریم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1673137
ارسال نظر
نظرات