شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 10:45 منتشر شده در مورخ: 1399/09/12 شناسه خبر: 1673146
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

توزیع ۱۰۰ هزار کیت تشخیص سریع کرونا در آذربایجان‌شرقی/ ۷۰ هزار نفر در استان به کرونا مبتلا شدند

توزیع ۱۰۰ هزار کیت تشخیص سریع کرونا در آذربایجان‌شرقی/ ۷۰ هزار نفر در استان به کرونا مبتلا شدند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از توزیع ۱۰۰ هزار کیت تشخیصی سریع ویروس کرونا در آذربایجان‌شرقی، خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، محمدحسین صومی در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان این مطلب، گفت: روزانه به طور میانگین ۴۵۰۰ کیت تشخیصی سریع کرونا برای آذربایجان شرقی، تعلق گرفته است.

وی، شناسایی بیماران کرونایی و اطرافیان، قرنطینه خانگی و معکوس، درمان خانگی و تامین نیازهای بیماران کرونایی و سالمندان را از محورهای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی عنوان کرد و افزود: حدود ۳۰۰۰ تیم مراقبتی با حضور مراقبین سلامت و بهورزان در راستای اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در آذربایجان شرقی تشکیل شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه در اجرای طرح شهید سلیمانی، نیازی به آمارسازی نداریم، اظهار کرد: باید همت کنیم تا ریشه کرونا را در استان با این طرح و مشارکت بسیج و سپاه بخشکانیم.

وی با اشاره به آمار کرونا در آذربایجان شرقی، گفت: تاکنون نزدیک به ۷۰ هزار نفر از جمعیت آذربایجان شرقی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و پنج درصد از مجموع مبتلایان کرونایی در استان جان‌باخته‌اند.

صومی با بیان این‌که آذربایجان شرقی در وضعیت نارنجی کرونایی است، خاطرنشان کرد: تنها پنج شهرستان در وضعیت زرد است و بقیه شهرستان‌های آذربایجان شرقی از نظر شیوع ویروس کرونا در وضعیت نارنجی قرار دارند و این استان از لحاظ بستری بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها در رتبه‌بندی وزارت بهداشت در رتبه ۱۹ کشور قرار دارد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1673146
ارسال نظر
نظرات