شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 11:42 منتشر شده در مورخ: 1399/09/12 شناسه خبر: 1673162
رئیس گروه دفتر قرآن و عترت فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی خبر داد؛

فعالیت ۴۳ موسسه فرهنگی قرآن و عترت در خراسان شمالی

فعالیت ۴۳ موسسه فرهنگی قرآن و عترت در خراسان شمالی
علی اصغر نودهی با اشاره به اینکه در خراسان شمالی تعداد 43 موسسه فرهنگی قرآن و عترت مشغول به فعالیت هستند، گفت: موسسات قرآنی تا 20 آذر می توانند در سامانه ثبت اطلاعات موسسات ثبت نام کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی اصغر نودهی، رئیس گروه دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در گفتگو با عصراترک با اشاره به اینکه سامانه ثبت اطلاعات مؤسسات کشور از پنجم آذرماه آغاز به کار کرده اند، گفت: موسسات قرآنی استان تا روز 20 آذرماه مهلت دارند که در سامانه   Qia.ir برای ثبت نام موسسات اقدام کنند.

وی ادامه داد:  در فاز نخست، تمامی اطلاعات مربوط به مؤسسه مانند، مدیرمسئول، مدیرعامل، اعضای هیئت مؤسس، هیئت مدیره، مربیان و بازرسان، اطلاعات مربوط به ساختمان، اساسنامه، استقلال مؤسسه یا وابستگی به مؤسسات دیگر جمع‌آوری می‌شود.


نودهی با اشاره به همکاری سازمان دارالقرآن‌ الکریم کشور  برای ارائه اطلاعات مؤسسات وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: با توجه به تدوین آئین‌نامه‌های جدید مشترک مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت کشور و لزوم پایبندی به مفاد این آئین‌نامه‌ها، در این سامانه اطلاعات مؤسسات وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی نیز دریافت می‌شود تا مدیریت و نظارت بهتری از سوی سازمان تبلیغات اسلامی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صورت گیرد.


این مقام مسئول اظهار کرد: در فازهای بعدی سامانه، مسئله نظارت بر موسسات، حمایت‌ها، تسهیلات و فرایندهای آموزش نیز به این سامانه افزوده خواهد شد. 


وی خاطرنشان کرد: حمایت از فعالیت مؤسسات و پرداخت سرانه‌ها، فقط بر مبنای داده‌های این سامانه خواهد بود و از مؤسساتی که اطلاعات مربوطه را در این سامانه وارد نکنند در ثبت نام قرآن‌آموزان در آزمون سراسری قرآن و عترت با مشکل جدی روبرو خواهند شد.


گفتنی است، ۴۳ موسسه فرهنگی قرآن و عترت در خراسان شمالی در حال فعالیت هستند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1673162
ارسال نظر
نظرات