شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 18:10 منتشر شده در مورخ: 1399/09/12 شناسه خبر: 1673287
استاندار مرکزی:

دستاوردهای زیادی از شهید «فخری زاده» به یادگار مانده است

دستاوردهای زیادی از شهید «فخری زاده» به یادگار مانده است
آقازاده، با اشاره به اینکه امروز دستاوردهای زیادی از شهید فخری زاده به یادگار مانده است گفت: اولین گام‌های مؤثر در راستای مبارزه جدی با کرونا توسط مجموعه‌ای که تحت مدیریت شهید فخری زاده بود انجام شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی در آئین رونمایی از پوستر یادواره سراسری شعر فخر ایران ( شهید فخری زاده) و پوستر طرح جهادگران هنرمند، مدافعان سلامت گفت: کسب رتبه برتر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در بسیاری از فعالیت‌ها قابل‌تقدیر است و نشان از تلاش‌های مجاهدانه اصحاب فرهنگ و هنر برای معرفی فرهنگ غنی استان مرکزی دارد.

آقازاده اظهار کرد: صادقانه و بی منت کار کردن همراه با مردمی بودن در کارها همواره در طول انقلاب اسلامی راهگشا بوده و موجب دستاوردهای ارزشمندی شده است.

وی شهادت دکتر فخری زاده را یک واقعه بسیار غم انگیز و تأسف‌بار عنوان کرد که ملت ایران را درغم بزرگی فرو برد افزود: شهادت هنر مردان خداست و شهید محسن فخری زاده از جمله مردان پرافتخار بود که به اقتضای شرایطی که داشت کاملا گمنام تلاش های زیادی در عرصه های مختلف کشور انجام داد و به راستی شهید فخری زاده یکی از بزرگ مردان خدا بود که بدون هیچ گونه چشم داشتی عمری به مردم خدمت بی منت کرد.

استاندار مرکزی گفت: شهادت مظلومانه دکتر فخری زاده نشان از عظمت و بزرگی این شهید بود و ایشان به حق به جایگاهی که شایسته او بود دست پیدا کرد.

آقازاده بیان کرد: شهادت عالی ترین درجه انسان های بزرگ است و امروز معرفی و تبیین شخصیت این شهدای والامقام کار ارزشمندی است که به تعبیر مقام معظم رهبری کمتر از شهادت ندارد.

وی ادامه داد:شهید فخری زاده تنها یک دانشمند در عرصه دفاعی و صنایع نبود بلکه در عرصه های دیگری همچون پزشکی ، درمانی و حتی طب سنتی گام های بلندی برداشته بود که اینها نشان از فهم و شعور بالای این شهید دارد که انقلابی گونه و جهادی وار در عرصه های مختلف افتخار آفرینی کرد.

استاندار مرکزی گفت: اولین گام های موثر در راستای مبارزه جدی با کرونا توسط مجموعه ای که تحت مدیریت شهید فخری زاده بود انجام شد و امروز دستاوردهای زیادی از این شهید عزیز به یادگار مانده است.

آقازاده بیان کرد: برگزاری یادواره سراسری فخر ایران در راستای تبیین شخصیت شهید فخری زاده و شهدای هسته ای یک اقدام مبتکرانه و خلاقانه است و باید این یادواره به نحوی برگزار شود که وجهه ملی داشته باشد و در سطح کشور حرفی برای گفتن داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: استان مرکزی یک فرهنگ غنی و با سابقه ای طولانی دارد و اقدامات خوبی هم برای معرفی این فرهنگ غنی انجام شده و امروز که شهید محسن فخری زاده به عنوان فخر ایران یاد می شوند جا دارد اصحاب فرهنگ و عموم مردم استان مرکزی برای تولید آثار از این شهید همت بیشتری داشته باشند.

 

https://www.dana.ir/1673287
ارسال نظر
نظرات