شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 17:58 منتشر شده در مورخ: 1399/09/12 شناسه خبر: 1673294
سرپرست آموزش‌وپرورش شهرستان خنداب:

تلاش می کنیم کرونا دانش‌آموزی را از تحصیل محروم نکند

تلاش می کنیم کرونا دانش‌آموزی را از تحصیل محروم نکند
کوهی گفت: به هر شکلی که در توان داریم تلاش می‌کنیم که آموزش‌وپرورش شهرستان نقش خود را در آموزش دانش آموزان در شرایط کرونا به درستی انجام دهد تا هیچ دانش‌آموزی از تحصیل محروم نشود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد کوهی سرپرست آموزش‌وپرورش شهرستان خنداب در گفتگو با دیارآفتاب؛ گفت: از اسفندماه سال گذشته که ویروس کرونا در کشور شیوع پیدا کرد همه غافلگیر شدند.

کوهی با بیان که اینکه آموزش‌وپرورش یکی از بخش‌های بود که خیلی تحت تأثیر این ویروس قرار گرفت افزود: برای حل مشکل آموزش نیاز به همکاری همه ارگان‌ها و دستگاه‌های مختلف است تا با کمتری مشکلی این دوران را سپری کنیم.

وی با اشاره به مزیت‌های آموزش تلویزیونی اظهار کرد: به دلیل پوشش صددرصدی که تلویزیون دارد اگر آموزش از طریق صداوسیما به خوبی فرهنگ‌سازی می‌شد بسیاری از مشکلات قابل‌حل بود.

سرپرست آموزش‌وپرورش شهرستان خنداب افزود: به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌های ارتباطی در برخی از مناطق و هزینه‌های بالا گوشی‌های هوشمند نقش صداوسیما در آموزش دانش آموزان می‌توانست مهمتر و فراگیرتر باشد و جدی‌تر به برنامه‌های آموزشی توجه کنند تا با هزینه کمتر شاهد پوشش بهتر و بیشتر تحصیلی فرزندان باشیم.

کوهی بیان کرد: با تصمیم کارشناسان استانی قبل از قرنطینه سراسری تعدادی از ملمان شهرستان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌صورت نوبتی در برخی مدارس فاقد اینترنت حضور یافتند و برخی معلمان جزوات آموزشی را تهیه و در اختیار دانش آموزان قراردادند و تعدادی از همکاران نیز به‌صورت تلفنی با دانش آموزان در ارتباط هستند.

سرپرست آموزش و پرورش شهرستان خنداب افزود: در اوایل آبان ماه  ۳۸ مدارس شهرستان که فاقد اینترنت بودند مجوز حضور داشتند و دانش آموزان به صورت نوبتی و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در کلاس حضور داشتند و خوشبختانه برای هیچ دانش آموزی مشکل خاصی پیش نیامد.

کوهی اضافه کرد: به هر شکلی که در توان داریم تلاش کردیم که آموزش و پرورش نقش خود را به درستی انجام دهد و مطمئن هستیم که همه باید بیشتر از این در صحنه باشند.

وی تصریح کرد: این راهکارها برای دانش آموزانی که در روستاهای فاقد اینترنت هستند مسکنی بود که از تحصیل فاصله نگیرند. در  دو هفته قرنطینه سراسری مدارس شهرستان نیز تعطیل هستند اگر این دو هفته با نتیجه خوب سپری شود و همکاری مردم و پیگیری مسئولین شرایط به سمت بهبودی پیش رود با مجوز ستاد مقابله با کرونا همکاران ما آمادگی دارند در مدارس در زمان های کوتاه به صورت حضوری شروع به کار کنند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1673294
ارسال نظر
نظرات