شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 08:25 منتشر شده در مورخ: 1399/09/15 شناسه خبر: 1673317
عضو ستاد ملی کرونا در کرج:

لزوم حمایت از دانش ایران؛ واکسن‌های وارداتی کیفیت ندارند/ کشور باید در زمینه تولید واکسن و کیت کرونا خودکفا شود

لزوم حمایت از دانش ایران؛ واکسن‌های وارداتی کیفیت ندارند/ کشور باید در زمینه تولید واکسن و کیت کرونا خودکفا شود
مینو محرز گفت: باید تمام واکسن‌های انسانی، دام، طیور و کیت‌های کرونا باید در داخل کشور تولید شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا امروز چهارشنبه با حضور در موسسه رازی کرج، به قدمت بالای این مجموعه تحقیقاتی اشاره کرد و در جمع خبرنگاران گفت: سرم سازی باید تحت نظر ریاست جمهوری فعالیت کند، البته شناخت من از این موسسه به 50 سال پیش و زمانی که دانشجو بودم بازمی گردد.

مینو محرز با اشاره به اینکه از سال های دور تا کنون، سرم سازی رازی یکی از بزرگترین مراکز تحقیق و تولید واکسن در دنیا بوده است، افزود: البته این مجموعه پس از انقلاب زیر مجموعه وزارت کشاورزی شد و خوشبختانه در سال های اخیر وضعیت مطلوبی پیدا کرده است.
 
وی موسسه رازی را جز سرمایه های کشور دانست و با اشاره به اینکه نباید اجازه بدهیم از بین برورد، اظهار داشت: با توجه به اینکه این حجم از تحقیقات مرتبط با واکسن را در کمتر جای دنیا می توان مشاهده کرد باید با ارتقا تجهیزات و امکانات به توسعه آن کمک کنیم.
 
محرز با اشاره به لزوم توجه دولت به موسسه رازی و تغییر رویکرد این مجموعه از علمی – تحقیقاتی به کاربردی، تصریح کرد: اگر موسسه رازی و انستیتو پاستور ایران زیر نظر ریاست جمهوری قرار گیرند می توانند موجب ارتقای سایر موسسات علمی شوند.
 
عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا به لزوم ساخت واکسن در داخل کشور و خودکفایی در این زمینه، اشاره کرد و با ابراز نارضایتی از واردات واکسن های بی کیفیت وارداتی، خاطر نشان داشت: باید تمام واکسن های انسانی، دام، طیور و کیت های کرونا باید در داخل کشور تولید شود.
 
محرز در خاتمه با اشاره به اینکه دانش فنی تولید واکسن در ایران وجود دارد، گفت: با در اختیار قرار دادن مواد اولیه با کیفیت در اختیار مراکز داخلی، می توان آنها را حمایت و تولیدات ملی را خریداری کرد.
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1673317
ارسال نظر
نظرات