شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 15:18 منتشر شده در مورخ: 1399/09/12 شناسه خبر: 1673330
به منظور مقابله با کرونا؛

طرح «شهید سلیمانی» در مانه و سملقان کلید خورد

طرح «شهید سلیمانی» در مانه و سملقان کلید خورد
سرهنگ سعید وطن دوست از اجرای طرح شهید قاسم سلیمانى به منظور، مدیریت و کنترل اپیدمی کرونا به شیوه محله و خانواده محور در این شهرستان خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرهنگ سعید وطن دوست، فرمانده سپاه شهرستان مانه و سملقان در گفتگو با خبرنگار عصر اترک اظهارکرد: جلسات اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی به منظور مدیریت و کنترل اپیدمی کرونا به شیوه محله و خانواده محور با استفاده از ظرفیت هر خانه یک پایگاه سلامت با همکاری ستاد کرونا و شبکه بهداشت شهرستان برگزارش شده است.

وی افزود: در همین راستا 235 بسته معیشتی فراهم شده که توسط 8 حوزه در بین خانواده نیازمند که درگیر بیماری کرونا شده اند، توزیع خواهد شد.

سرهنگ وطن دوست ادامه داد: با همکاری شبکه بهداشت، 2 تیم پزشکی هر تیم متشکل از یک پزشک، 5 پرستار و 10 بسیجی برای  شناسایی و مراجعه به درب منازل بیماران شناسایی شده و پیگیری روند درمان آنان تشکیل شده که به زودی اقدام خود را آغاز خواهند کرد.

وی با بیان اینکه به محض اینکه اسامی خانواده های هدف،  توسط مرکز بهداشت شهرستان در اختیار ما قرار گیرد، اقدامات این تیم ها آغاز می شود، ادامه داد: پیش از این آموزش راه های مقابله با کرونا و توزیع ماسک در پایگاه ها ارائه شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت مانه و سملقان از آموزش 40 نفر از بسیجیان شهرستان توسط شبکه بهداشت به منظور همکاری با این مجموعه در راستای نظارت بر بازار و رعایت نکات بهداشتی از سوی اصناف خبر داد.

وطن دوست هدف از اجرای این طرح را شناسایی بیماران و قطع زنجیره کرونا با اعمال قرنطینه در قالب تسریع در روند درمان و همچنین تامین نیازهای افراد بیمار با کمک نیروهای بسیجی در راستای جلوگیری از تردد آنها برشمرد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1673330
ارسال نظر
نظرات