شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 18:09 منتشر شده در مورخ: 1399/09/12 شناسه خبر: 1673398
رئیس فراکسیون کارگری مجلس اعلام کرد

طرح اصلاح بیمه کارگران ساختمانی در دستور کار مجلس/کارگران از خدمات بیمه‌ای نارضایتی هستند

طرح اصلاح بیمه کارگران ساختمانی در دستور کار مجلس/کارگران از خدمات بیمه‌ای نارضایتی هستند
علی بابایی در پاسخ به نارضایتی کارگران ساختمانی از خدمات بیمه‌ای، گفت: طرح اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی در پیشنهاد نمایندگان برای ارائه در صحن مجلس قرار دارد و تا 13 آذرماه، فرصت برای اعلام طرح در صحن مجلس وجود دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، استان مازندران نزدیک به 100 هزار کارگر ساختمانی دارد که مطالبات به حق و عدیده فراوانی از مسئولان کشوری و نمایندگان مجلس دارند.

این قشر زحمتکش سال‌ها است که با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کنند و حالا این روزها و با شیوع چند ماهه کرونا، روزگارشان وخیم‌تر از قبل شده است.

عدم حمایت دولت از قشر کارگری، عدم پشتیبانی بیمه تامین اجتماعی در زمان بیکاری، بیمه و غرامت دستمزد و پرونده همچنان باز ساخت سرپناه و توقف‌گاه در شهرهای مختلف برای کارگران روزمزد ساختمانی از مهم‌ترین مطالباتی است که کارگران ساختمانی از آن نام می‌برند.

علی بابایی کارنامی نماینده مدعی جریان کارگری در مجلس یازدهم در گفت‌وگو با خبرنگار ما می‌گوید: یکی از اقداماتی که مجلس یازدهم در حمایت از قشر کارگری داشته است، همین تصویب طرح بسته‌های معیشتی طی هفته‌های اخیر بوده است.

وی افزود: بنا است از اول مهرماه تا پایان سال مبلغی به حساب سرپرستان خانوارها واریز شود که این تصمیم با هدف حمایت از قشر بی بضاعت به ویژه قشر کارگری از سوی نمایندگان گرفته شده است.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: این بسته‌ها بنا است به اقشار با درامد زیر 3 میلیون تومان تخصیص پیدا کند و خوب 99 درصد این طیف، کارگران هستند.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به نارضایتی کارگران از خدمات بیمه‌ای، عنوان کرد: این امر به این خاطر است که ساختار بیمه ایراد دارد و این بیمه تنها شامل خدمات درمانی و بازنشستگی است و سایر خدمات را شامل نمی‌شود.

بابایی کارنامی ادامه داد: درست است در زمان غرامت و بیماری، بیمه چیزی به کارگر پرداخت نمی‌کند و این به قرارداد کارفرما با بیمه بر می‌گردد.

وی تصریح کرد: اکنون طرح جدیدی را در دست داریم تا در صحن مجلس مطرح کنیم که این طرح در حقیقت به اصلاح بیمه کارگران ساختمانی بر می‌گردد و طرح جدیدی در خصوص بیمه کارگران ساختمانی است.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس یازدهم تاکید کرد: در این طرح جدید، بنا است بیمه غرامت و سایر خدمات را در آن بیاوریم و این طرح در الویت صحن مجلس قرار دارد و پس از تصویب، بیمه جدید کارگران ساختمانی اجرا می‌شود.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی، اعلام کرد: ما مطلع از برخی از اشکالات در بحث بیمه کارگران ساختمانی هستیم اما چون قانونی در خصوص اصلاح وجود نداشت، اکنون طرح جدیدی تنظیم شده و در صحن مجلس قرار دارد و پس از طی روال مرسوم و تصویب، از طرح جدید بیمه‌ای کارگران ساختمانی رونمایی می‌شود.

بابایی کارنامی متذکر شد: طرح اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی در پیشنهاد نمایندگان برای ارائه در صحن مجلس قرار دارد و تا 13 آذرماه، فرصت برای اعلام طرح در صحن مجلس وجود دارد.

وی مطرح کرد: طرح اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی در دستور کار کمیسیون کارگری است و ما پس از بررسی در کمیسیون، بنا داریم تا هم حمایت از کارگان در دوران بیماری و هم در دوران بحرانی را در قالب پیشنهاد مطرح کنیم و در تلاش هستیم تا این دو موضوع را در قالب ماده قانونی به این طرح اضافه کنیم.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس یازدهم در خصوص چرایی عدم اجرای احداث توقف‌گاه‌ها برای کارگران ساختمانی در شهرها، گفت: ما یک قانون در این خصوص تحت تکلیف شهرداری‌ها داریم اما این قانون اجرایی نمی‌شود؛ ما باید نظارت‌ها را در این بخش بیشتر کنیم تا این مطالبه کارگران نیز عملیاتی شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1673398
ارسال نظر
نظرات