شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 09:03 منتشر شده در مورخ: 1399/09/13 شناسه خبر: 1673473
توسط رئیس کمیته امور خارجی شورای فدراسیون؛

روسیه ترور شهید فخری‌زاده را مصداق ترورسیم دولتی توصیف کرد

روسیه ترور شهید فخری‌زاده را مصداق ترورسیم دولتی توصیف کرد
رئیس کمیته امور خارجی شورای فدراسیون روسیه ‌ترور دانشمند ایرانی شهید فخری زاده را مصداق تروریسم دولتی توصیف کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «کنستانتین کوساچف» رئیس کمیته امور خارجی شورای فدراسیون روسیه روز گذشته (چهارشنبه)، ترور شهید «محسن فخری زاده» دانشمند هسته‌ای و دفاعی جمهوری اسلامی ایران را مصداق تروریسم دولتی توصیف کرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری روسی «ریانووستی»، کوساچف طی سخنانی تصریح کرد با توجه به وجود شواهدی در خصوص نقش نیروهای خارجی در ترور فخری‌زاده، جمهوری اسلامی ایران باید در خصوص قتل این دانشمند خود تحقیقاتی را انجام دهد.

در بیانیه‌ دفتر کوساچف در خصوص گفت‌وگوی این سناتور روس با «کاظم جلالی» سفیر ایران در روسیه، آمده است: «کوساچف به مردم ایران در خصوص این تراژدی تسلیت عرض کرده است و آن را تروریسم دولتی توصیف کرده است که به احتمال بسیار زیاد به دست نیروهای خارجی سازماندهی شده است».

طبق این گزارش رئیس کمیته امور خارجی فدراسیون روسیه همچنین درباره توسعه روابط پارلمانی ایران و روسیه نیز گفت‌وگوهایی را با سفیر ایران صورت داد.

کاظم جلالی تأکید کرد که تهران بخوبی می‌داند که چه کسی پشت قتل دانشمند ایرانی قرار دارد و تاکنون شواهد مستقیم و غیرمستقیم  حکایت از نقش رژیم صهیونستی در این حادثه تروریستی دارد.

وی همچنین در مصاحبه با شبکه «روسیه ۲۴» تصریح کرد:«به طور کل، اینکه دشمنان ما علیه ایران از تروریسم استفاده می‌کنند، خبر بزرگی محسوب نمی‌شود. علاوه بر این، ما می‌دانیم چه کسی، از جمله برخی دولت‌ها، در همه [این] اتفاقات دست داشت».

وی افزود: «در حال حاضر، تمام شواهد صریح و ضمنی که ما در اختیار داریم نشان می‌دهد که اسرائیل در این حمله [تروریستی] دست داشت.»

تاکنون بسیاری از کشورها، سازمان‌ها و نهادها از جمله اتحادیه اروپا این اقدام تروریستی را محکوم کرده‌اند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1673473
ارسال نظر
نظرات