شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 15:09 منتشر شده در مورخ: 1399/09/13 شناسه خبر: 1673628
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان خبرداد

توزیع محدود واکسن‌ آنفولانزا در بین کودکان زیر 5 سال در زنجان

توزیع محدود واکسن‌ آنفولانزا در بین کودکان زیر 5 سال در زنجان
نوبرانی معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان از توزیع واکسن‌های آنفولانزا در بین کودکان زیر 5 سال در زنجان خبرداد و گفت: این واکسن‌ها در بین کودکانی که بیماری زمینه‌ای دارند توزیع می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مریم نوبرانی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; اظهار کرد: توزیع واکسن آنفولانزا در استان زنجان قرار است از هفته آینده در سطح استان زنجان از طریق داروخانه‌ها انجام شود.

وی با بیان اینکه واکسن‌های آنفولانزا بسیار محدود است و بنابراین برای همه افراد جامعه در نظر گرفته نشده است تصریح کرد: در خصوص نحوه توزیع این واکسن‌ها تصمیم‌های متعددی گرفته شد و در ابتدای قرار بود این واکسن‌ها در بین همه کودکان زیر 5 سال توزیع شود اما به دلیل محدودیت واکسن‌ها از این تصمیم صرف نظر شد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان خاطر نشان کرد: در نهایت تصمیم بر این شد واکسن در بین کودکان زیر 5 سالی که بیماری زمینه‌ای دارند توزیع شود.

وی با تاکید براینکه در صورت اینکه واکسنی اضافه بماند در بین افراد بالای 5 سال که  بیماریهای زمینه‌ای دارند توزیع خواهد شد گفت: براساس برآورد اولیه‌‌ای که انجام شده تعداد واکسن‌ها جوابگوی کودکان زیر 5 سال نخواهد بود.

نوبرانی با تاکید براینکه این واکسن‌ها برای همه کودکان زیر 5 سال نیست و هر کسی هم نمی‌تواند این واکسن‌ها را دریافت کند افزود: با خانواده‌ کودکانی که مشکل بیماری‌های زمینه‌ای دارند جهت دریافت واکسن تماس گرفته خواهد شد.

وی با تاکید براینکه محدودیت توزیع واکسن به موضوع کاهش واردات برمی‌گردد خاطر نشان کرد: بر روند توزیع واکسن‌ها هم به صورت کامل نظارت خواهد شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1673628
ارسال نظر
نظرات