شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:59 منتشر شده در مورخ: 1399/09/13 شناسه خبر: 1673645
عضو تیم ملی شطرنج عنوان کرد؛

اقدام بزدلانه اسرائیل در ترور شهید فخری‌زاده/ حاضر به مسابقه با تیم اسرائیلی نشدم

اقدام بزدلانه اسرائیل در ترور شهید فخری‌زاده/ حاضر به مسابقه با تیم اسرائیلی نشدم
علیرضا قورچی‌بیگی،عضو تیم ملی شطرنج نابینایان گفت: قطعا قدرتمند شدن کشور ما به مذاق بسیاری از کشورها خوشایند نیست و یکی از اقدامات بزدلانه اسرائیل بحث ترورهایی است که سال‌هاست بر علیه افراد برجسته کشورمان اتفاق می‌افتد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا قورچی‌بیگی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی صبح قزوین، با بیان اینکه از چهار سالگی شطرنج را در خانواده آموزش دیدم، اظهار کرد: درسال 80 به هیئت شطرنج مراجعه کردم سپس از سال 85 با ورزش نابینایان آشنا شدم و اکنون مسئول هیئت شهرستان قزوین هستم؛ خوشبختانه توانسته‌ام 50 مدال کشوری کسب کنم و مهمترین عنوان کارنامه ورزشی‌ام مدال نقره پاراآسیایی 2018 جاکارتا است.

وی درباره شرایط معلولیت خود افزود: مادرزادی دچار معلولیت نبودم و در سه سالگی به علت تبی که در بدنم رخ داد موجب شد که کم‌بینا شوم و این کم‌بینایی تا حدودی ادامه پیدا کرد که سال 94 منجر به نابینایی کامل شد.

عضو تیم ملی شطرنج نابینایان درباره نحوه انجام تمرینات در شرایط کنونی بیان کرد: تمرینات را اکنون به صورت شخصی در منازل به صورت مطالعه کتاب و مشاهده بازی‌های بازیکنان معروف دنیا انجام می‌دهم و گاهی در برخی از مسابقات آنلاین شطرنج که برگزار می‌شود، شرکت می‌کنم.

وی تاکید کرد: در سال 90 در بازی‌های نابینایان و کم‌بینایان جهان در کشور ترکیه، در سال 91 در المپیاد شطرنج جهانی نابینایان در کشور هندوستان، سال 94 مسابقات بین‌المللی اسلوونی و اوپن بین‌المللی امارات و سال 97 مسابقات پاراآسیایی جاکارتا شرکت کردم.

قدرتمندشدن ایران اسلامی به مذاق دشمنان خوشایند نیست

این ورزشکار قزوینی درباره انصراف خود در مقابل ورزشکاران اسرائیل اضافه کرد: در سال 94 آماده شده‌ بودیم تا در مسابقات ورزش‌های نابینایان کره که برنامه‌ریزی شده بود شرکت کنیم که سپس متوجه شدیم تیم اسرائیل در رشته شطرنج شرکت کرده است و رویارویی دو تیم قطعی بود؛ به همین دلیل تصمیم گرفتیم در مسابقات حضور پیدا نکنیم.

عضو تیم ملی شطرنج نابینایان عنوان کرد: قطعا قدرتمند شدن کشور ما به مذاق بسیاری از افراد خوشایند نیست و یکی از اقدامات بزدلانه دشمنان بحث ترورهایی است که سال‌هاست بر علیه افراد برجسته کشور اتفاق می‌افتد.

قورچی‌بیگی ضمن محکومیت ترور شهید فخری زاده توسط اسرائیل عنوان کرد: افرادی که به دنبال ترور می‌ر‌وند به صورت واضح ناتوانی خود را نشان می‌دهند و این شرایط با وجود اینکه در مسیر رشد لطماتی وارد می‌کند، اما قطعا مسیر رشد ما را متوقف نخواهد کرد و حتی انگیزه بیشتری در کشور ایجاد می‌کند که همه افراد با همدلی و همکاری در مسیر پیشرفت قرار گیرند.

مسئولان مردم را درگیر بازی‌های سیاسی نکنند

وی درباره دیدگاه خود نسبت به اسرائیل اضافه کرد: رژیم اسرائیل بسیار بی‌ارزش‌تر از این است که بخواهیم به این رژیم ظالم دیدگاهی داشته باشیم.

عضو تیم ملی شطرنج نابینایان تاکید کرد: شرایط کنونی مواجه با ویرس کرونا موجب شده که به حیطه ورزش لطمه وارد شود اما در این شرایط که رقابت‌ها و ورزش نسبت به قبل کمرنگ‌ترشده و انگیزه ورزشکاران تحت شعاع قرار گرفته، مهم‌ترین کاری که باید مسئولان ورزشی در سطح استان انجام دهند این است که انگیزه‌های موجود را به هر نحوی زنده نگهدارند تا پتانسیل‌های موجود حفظ شود.

قورچی‌بیگی در پایان ابراز کرد: از همه مسئولین درخواست دارم به جای اینکه مردم را درگیر بازی‌های سیاسی کنند، وظایف خود را به درستی انجام دهند، چراکه مردم از نظر معیشتی تحت فشار هستند و مطرح کردن برخی بحث‌های سیاسی بیشتر بهانه‌جویی برای فرار از عدم انجام کار است و باید به جای اینکه به شعار دادن بپردازند، چاره‌ای بیندیشند که معیشت قشر ضعیف جامعه به شرایط عادی برگردد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1673645
ارسال نظر
نظرات