شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 17:21 منتشر شده در مورخ: 1399/09/13 شناسه خبر: 1673650
ماجرای مسدود بودن راه و کمبود آرد در روستای گلنگش رودبار چه بود؟!

گلنگش، تنها دهیاری منطقه که مینی لودر دارد/ سهمیه آرد برای تأمین نان ساکنین گلنگش در نظر گرفته شده نه روستاهای اطراف!

گلنگش، تنها دهیاری منطقه که مینی لودر دارد/ سهمیه آرد برای تأمین نان ساکنین گلنگش در نظر گرفته شده نه روستاهای اطراف!
دهیار روستای گلنگش با بیان اینکه گلنگش تنها دهیاری است که در این منطقه مینی لودر دارد و حتی برف ۲ تا ۳متر هم که می آمد راه های اصلی باز بود، گفت: روستاهای اطراف نانوایی دارند اما چرا نانشان در روستای ما تهیه می شود برای من هم جای سؤال است، چون سهمیه آرد برای تأمین نان ساکنین گلنگش در نظر گرفته شده نه روستاهای اطراف! پس مشکل از کمبود آرد نیست مشکل در بی برنامگی نانوایی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ۸دی، روستای گلنگش از توابع بخش خورگام شهرستان رودبار است. فیلمی از بارش برف در این روستا منتشر شده است که نشان از مسدودشدن جاده و کمبود آرد دارد. “آقازاده” دهیار این روستا در گفتگو با خبرنگار ۸دی به تشریح وضعیت این روستا پرداخته است.

دهیار روستای گلنگش در این رابطه در گفتگو با ۸دی اظهار کرد: بارش برف یک هفته شروع شده اما مشکل خاصی وجود نداشت زیرا بارش برف در حد ۲۰ تا۳۰ سانت بوده که دهیاری با مینی لودر راه را باز کرده است و راه های اصلی روستا باز است.

وی افزود: گلنگش تنها دهیاری است که در این منطقه مینی لودر دارد و حتی برف ۲ تا ۳متر هم که می آمد راه های اصلی باز بود، گفت: در باز کردن روستاهای اطراف مانند شاه شهیدان، سیبن و بره سر هم پیش آمده که با بخشداری هماهنگ کردند و راه را باز کردند.

دهیار روستای گلنگش در واکنش به وضعیت آرد در این روستا و اینکه گفته می شود نانوایی به دلیل کمبود آرد مجبور به تهیه آرد به شکل آزاد شده است، گفت: این نانوا خودش شهیمه آرد دارد. بیشتر از آن چیزی که فکر کنید هم سهمیه برایش در نظر گرفته شده، اما چون علاوه بر ساکنان روستای گلنگش به روستاهای اطراف هم نان و آرد می دهد، سهمیه آردش کم می آید.

وی با بیان اینکه نانوایی در فیلم مورد نظر از روستاهای اطراف آرد تهیه کرده است، گفت: این نانوا سهمیه دارد و حتی شورا برایش در بازه زمانی مشخصی سهمیه فوق العاده آرد هم در نظرگرفته است اما وی نانش را در روستاهای اطراف هم به فروش می رساند.

آقازاده ادامه داد: روستاهای اطراف نانوایی دارتد اما چرا نانش را نانوای روستای ما تأمین می کند برای من هم جای سؤال است و این عدم مدیریت توسط نانوا است که با کمبود آرد مواجه می شود، چون سهمیه آرد برای تأمین نان ساکنین گلنگش در نظر گرفته شده نه روستاهای اطراف! پس مشکل از کمبود آرد نیست مشکل در بی برنامگی نانوایی است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1673650
ارسال نظر
نظرات