شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 11:55 منتشر شده در مورخ: 1399/09/14 شناسه خبر: 1673768
استاندار مازندران اعلام کرد؛

سرمایه‌گذاری 500 میلیارد تومانی در پایانه‌های محصولات کشاورزی مازندران

سرمایه‌گذاری 500 میلیارد تومانی در پایانه‌های محصولات کشاورزی مازندران
احمد حسین زادگان گفت: یکی از اولویت های مازندران حمایت از راه اندازی پایانه محصولات کشاورزی بوده که تاکنون 500 میلیارد تومان در این حوزه سرمایه گذاری صورت گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، احمد حسین زادگان پنجشنبه شب در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که در فرمانداری عباس آباد برگزار شد اظهار کرد: رفع موانع تولید و فعالیت واحدهای تولیدی و تسهیل زمینه برای آغاز و تداوم مجموعه های اقتصادی از ماموریت‌های اساسی ستاد تسهیل است.

وی بیان کرد: یکی از اولویت های استان حمایت از راه اندازی پایانه محصولات کشاورزی می باشد که تاکنون ۵۰۰ میلیارد تومان در این حوزه سرمایه گذاری صورت گرفته است.

معاون اقتصادی استاندار مازندران نیز بیان کرد: این میزان تسهیلات از منابع مختلف مانند بند ۱۸ تسهیلات روستایی ، بند الف رونق تولید ، کسب و کارهای خسارت دیده ناشی از ویروس کرونا تامین و پرداخت شده است.

حسن خیریانپور میزان تسهیلات پرداختی در عباس آباد را ۳۴۶ درصد بیشتر از سهمیه شهرستان برآورد کرد و گفت : افزایش این میزان در پرداخت تسهیلات اشتغال ناشی از بررسی مشکلات و پی گیری های فراوان مسئولان استانی و محلی بوده است.

خیریانپور از برگزاری ۱۰۷ نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان عباس آباد از ابتدای سال جاری تا پایان ماه مهر خبر داد و افزود که حدود ۷۰ درصد مصوبات این نشست ها اجرایی شده که نتیجه آن احیای و بازگشت به تولید ۶ واحد از ۳۱ واحد تولیدی راکد بوده است ضمن این که تلاش برای بازگرداندن سایر واحدهای تولیدی راکد به چرخه تولید هم ادامه دارد.

وی گفت : یکی از اقدامات در دست انجام رفع تملک سه واحد راکد در اختیار بانک ها است که امیدواریم محقق شود.

معاون استاندار مازندران با اعلام این که از مجموع  ۹۵۱ قطعه زمین موسوم به ۱۰ هکتاری در غرب مازندران ، بیشترین  قطعات مربوط به شهرستان عباس آباد است ، گفت : اگر چه ۲۱۳ قطعه از این زمین ها متروکه است ، اما برای زراعت چوب در ۱۷ هکتار یادداشت تفاهم امضاء شده است.

وی افزود : همچنین در قالب طرح جهش تولید طی این مدت چهار طرح تولیدی و اقتصادی بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی با سرمایه گذاری حدود ۲۴ میلیارد تومان هم در عباس آباد شناسایی شده که تا پایان سال به سرانجام خواهد رسید.

خیریانپور توسعه کشت گلخانه ای را از مهم ترین ظرفیت های شهرستان عباس آباد معرفی کرد و گفت : از چند سال پیش ۲ روستای “کرکاس ” و با ” با اوج خیل ”  در این شهرستان به عنوان روستاهای بدون بیکار معرفی شدند و تسهیلات قابل توجهی از محل صندوق توسعه کار آفرینی برای ایجاد اشتغال در آنها هزینه شده است.

وی با اعلام این که در شهرستان عباس آباد یکهزار و ۱۴۸ واحد گلخانه به مساحت حدود ۱۴۰ هکتار فعال است ، افزود : امسال هم با پیگیری های فراوان ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان و استان ، حدود سه هکتار به وسعت گلخانه های شهرستان افزوده شده و تعدادی در آنها مشغول کار شده اند.

خیریانپور به سرانجام رساندن ۶۰ واحد بومگردی و ۱۳ اسکله تفریحی و توریستی را از دیگر اقدامات در دست اجرا در شهرستان عباس آباد تا پایان دولت دوازدهم معرفی کرد و خواستار همکاری مسئولان محلی و استانی برای تحقق آن شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1673768
ارسال نظر
نظرات