شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 09:51 منتشر شده در مورخ: 1399/09/15 شناسه خبر: 1673933
جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین خبر داد؛

تمدید محدودیت‌های کرونایی برای هفته سوم در قزوین/ فعالیت مشاغل گروه یک مجاز است

تمدید محدودیت‌های کرونایی برای هفته سوم در قزوین/ فعالیت مشاغل گروه یک مجاز است
منوچهر حبیبی گفت: خوشبختانه آمار بیماران کرونایی تحت مداوا در بیمارستان‌های استان از ۵۶۰ نفر در هفته گذشته به ۴۴۷ بیمار رسیده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ منوچهر حبیبی، جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین  در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با تشکر از همراهی مردم استان و اصناف و کسبه در اجرای محدودیت‌های کرونایی اظهار کرد: با توجه به ارزیابی‌های وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی قزوین، برای هفته سوم هم محدودیت‌های دو هفته گذشته در استان اعمال می‌شود.

وی افزود: این محدودیت‌ها در کل استان اجرا خواهد شد و به جز مشاغل گروه یک، بقیه مشاغل در هفته جاری امکان فعالیت نخواهند داشت.

جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین تصریح کرد: مشاغل گروه یک شامل کارخانه‌های تولیدی، صنعتی و کشاورزی، بخش حمل و نقل عمومی کالا و مسافر درون شهری و برون شهری، سوپرمارکت‌ها، میوه فروشی‌ها، سبزی فروشی‌ها، مراکز توزیع و عرضه مواد لبنی، داروخانه‌ها، نانوایی‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، عطاری‌ها، مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی آماده به صورت بیرون بر هستند.

۵بیمار کرونایی در قزوین جان باختند 

این مقام مسئول عنوان کرد: همچنین دفاتر خدمات الکترونیک با توجه به فعالیت شبکه مجازی و شاد، تعمیرگاه انواع خودرو و فروشگاه‌های مصالح ساختمانی جزو مشاغل گروه یک بوده و می‌توانند فعالیت داشته باشند.

وی بیان کرد: هرگونه تصمیمی باید از ناحیه ستاد کرونا و قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا باشد که البته پیشنهادی از سوی اتاق اصناف ارائه شده که باید حتماً با هماهنگی فرماندار شهرستان و سازمان صمت بوده و به تصویب ستاد استانی کرونا برسد بنابراین هیچ گونه محدودیتی را نمی‌توانند آزاد کنند.

حبیبی در مورد وضعیت کرونا در استان گفت: خوشبختانه آمار بیماران کرونایی تحت مداوا در بیمارستان‌های استان از ۵۶۰ نفر در هفته گذشته به ۴۴۷ بیمار رسیده است.

وی بیان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۱ بیمار جدید با علائم حاد تنفسی در مراکز درمانی استان پذیرش شدند و هم اکنون ۱۱۶ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند ضمن اینکه در شبانه‌روز گذشته متاسفانه پنج بیمار کرونایی در استان جان خود را از دست دادند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1673933
ارسال نظر
نظرات