شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 10:13 منتشر شده در مورخ: 1399/09/15 شناسه خبر: 1673946
قادری در گفت‌و‌گو با دانا:

بانک مرکزی باید سیاست‌های خود را اصلاح کند/ تعهدات باید دوطرفه باشد نه یک‌طرفه

بانک مرکزی باید سیاست‌های خود را اصلاح کند/ تعهدات باید دوطرفه باشد نه یک‌طرفه
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس یازدهم با بیان اینکه بانک مرکزی باید سیاست‌هایش را اصلاح کند، گفت: مصوبه مجلس زمینه رفع تحریم‌ها را فراهم می‌کند.

جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس یازدهم در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع‌رسانی راه دانا؛ در مورد قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها که توسط مجلس تصویب شده بود، اظهار کرد: این قانون می‌تواند باعث رفع تحریم‌ها شود.

وی افزود: مصوبه مجلس جدیت کشور را برای تقابل با کشورهای متخاصم نشان می‌دهد؛ اگر کشورهای طرف برجام احساس کنند ایران جدی است و مقابل نقض تعهدات نمی‌ماند و هیچ تعهد یک‌طرفه‌ای را نمی‌پذیرد (تعهدات باید دوطرفه باشد) متوجه خواهند شد که باید در مقابل اقدامات به تعهدات خودشان عمل کنند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه مصوبه مجلس زمینه را برای رفع تحریم‌ها فراهم می‌کند، گفت: ما به همه تعهداتمان عمل کردیم ولی طرف مقابل، تعهداتش را اجرایی نکرد و تحریم‌ها همچنان باقی است که این ناشی از این است که آنها احساس می‌کنند که ما جدیتی نداریم.

قادری ادامه داد: اگر غربی‌ها بدانند در کار خود جدی هستیم و اصلاً نگران برخورد کشورهای جنگ‌طلب نیستیم و هر تجاوزی را با شدت پاسخ می‌دهیم؛ مجبورند یا اجازه دهند از توافق نفع ببریم و حق خودمان استفاده کنیم و یا دلیل ندارد که محدودیت‌ها و تحریم‌های بیشتری بر کشور ایجاد و تحمیل کنیم و بپذیریم.

وی با تأکید بر اینکه مصوبه مجلس اقتدار کشور را نشان دهد، بیان کرد: ممکن است برخی علیه قانون وضع شده توسط مجلس جوسازی کنند و از اقتصاد استفاده سیاسی کنند، ولی فکر می‌کنم این قانون می‌تواند جدی ما را نشان دهد در میان‌مدت و بلندمدت تحریم‌ها را برطرف کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در مورد نرخ ارز و نقش بانک مرکزی، گفت: متأسفانه برخی از سیاست‌های نپخته بانک مرکزی باعث می‌شود که کشور به‌درستی نتواند از مزیت صادرات و واردات و ظرفیت‌های خارج کشور استفاده کند.

قادری گفت: بانک مرکزی باید سیاست‌هایش را اصلاح کند و اگر انجام شد قطعاً فشار روی منابع ارزی کشور کمتر خواهد شد و نرخ نوسان و تلاطم کمتری خواهد داشت و رشد قیمت آن متوقف می‌شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1673946
ارسال نظر
نظرات