شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 12:25 منتشر شده در مورخ: 1399/09/15 شناسه خبر: 1673956
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی:

سکوت در برابر تحریم ها و ترور دانشمندان کشورمان جایز نیست/مصوبه “اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها” خواسته ملت

سکوت در برابر تحریم ها و ترور دانشمندان کشورمان جایز نیست/مصوبه “اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها” خواسته ملت
محمدمهدی مفتح با بیان اینکه غوغاسالاری استکبار و خودفروخته های داخلی در برابر حرف حق، از مظلومیت های ملت است، گفت: در برابر تحریم ها و ترور دانشمندان کشورمان ساکت نمی نشینیم و مصوبه “اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها” درحقیقت مطالبه مردم است و می طلبد تا دولت دیپلماسی انقلابی در پیش گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصر همدان؛ هفتم آذرماه جاری و در آستانه سالروزشهادت شهید شهریاری، دشمنان انقلاب که از دستاوردهای علمی ـ هسته ای ایران اسلامی به خشم آمده بودند از آنجا که توان رویارویی با تفکر انقلابی دانشمندان کشورمان را نداشتند و ندارند دست به ترور ناجوانمردانه شهید محسن فخری زاده یکی از دانشمندان هسته ای کشورمان زدند.

مصوبه اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها” نقطه عطفی برای دفاع از منافع ملت است

بدین ترتیب مجلس به عنوان عصاره ملت ساکت ننشست و مجددانه پیگر مطالبات مردمی درخصوص ارائه پاسخی مناسب به عاملان اصلی این ترور شد تا جایی که سه شنبه هفته گذشته یعنی در یازدهم آذرماه جاری، “کلیات طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها” را با اکثریت قاطع آراء به تصویب رساند.طرحی که به مذاق برخی غربزده های داخلی خوش نیامد، در حالی که این طرح می تواند نقطه عطفی برای ورود دولت به عرصه دفاع از منافع ملت باشد.

تحریم اقتصادی یکی از جلوه های جنگ تمام عیار استکبار علیه ملت ماست

در این باره «محمدمهدی مفتح» سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت و گو با خبرنگار عصر همدان؛ با بیان اینکه ما در یک جنگ تمام عیار با استکبار و در رأس آن امریکای جنایتکار و صهیونیسم جهانی هستیم، گفت: دشمنان این نظام دیگر از جنگ سخت همچون جنگ هشت ساله علیه ملت ما ناامید شده اند، اما در دیگر عرصه ها اعم از فرهنگی و مسائل اقتصادی به میدان نبرد آمده اند.

یکسان بودن اهداف دشمنان؛ زمان کشی طرف اروپایی تفاوتی با تحریم های علنی امریکا ندارد

وی اظهار کرد: تحریم اقتصادی یکی از جلوه های این جنگ تمام عیار است، گاهی طرف مقابل مانند ترامپ علنی به تمدید و امضاء تحریم های جدید علیه کشورمان می آید و از برجام خارج می شود و گاهی همچون طرف اروپایی با الفاظی و حرّافی زمان کشی می کند تا به خیال خام خود به تدریج ما را نابود کند.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه بین تهدیدهای ترامپ و برنامه های طرف اروپایی تفاوتی نیست، افزود: طرف اروپایی ما در خصوص ماجرای اینستکس، خرید نفت و آزاد کردن دارایی های کشور و یا تحریم های دارویی که بی سابقه است ما را معطل کرد و با زمان خریدن و این گونه تعلل ها در انجام تعهدات خود، همان برنامه های امریکای جنایتکار را پیش برده و می برد و در این زمینه تنها با الفاظ، بازی می کند.

در برابر تحریم ها و ترور دانشمندان کشورمان ساکت نمی نشینیم

مفتح تصریح کرد: در چنین وضعیتی و با مشاهده ترور دانشمندان خود باید ساکت بنشینیم یا عکس العملی متناسب با اقدامات دشمنان نشان دهیم؟ این خواسته ملت آزادیخواه ماست، چرا که دنیا با تأیید سازمان های بین المللی مشاهده کرد که کشورمان در برجام به تمام تعهدات خود عمل کرد، اما طرف مقابل یا از برجام خارج شد یا دست به وقت کشی زد.

وی عنوان کرد: ایران اسلامی باید تا چه زمانی منتظر بماند که آیا طرف مقابل به تعهدات خود عمل می کند یا نه!، که البته هیچ گاه عمل نکرده و با سابقه بدعهدی خود نشان دادند که عمل به تعهدات هیچ گاه در دستور کارشان نبوده و نیست.

پذیرش تحریم و تهدید استکبار با آرمان های انقلابی ملت سازگاری ندارد

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: نمی شود که قرارداد یک طرفه باشد، اگر قراردادی تعریف شده، باید دو طرف به تعهدات خود عمل کنند نه یک طرف، اینکه ساکت بنشینیم تا ما را تحریم و تهدیدات خود را بر ما تحمیل کنند، با مرام و آرمان های اسلامی انقلابی ما سازگار نیست.

غوغاسالاری استکبار و خودفروخته های داخلی در برابر حرف حق، از مظلومیت های ملت است

مفتح با بیان اینکه دفاع کردن از خود در برابر تحریم ها حرفی کاملاً منطقی است، گفت: این هم از مظلومیت ملت ما است که حتی زمانی حرف حق هم می زند با غوغاسالاری استکبار و برخی نفوذی ها و خودفروخته های وطنی روبرو می شود، قابل تأمل است این که این فریب خوردگان به یک حرف منطقی انتقاد می کنند یا آن را برعکس جلوه می دهند.

دولت با کمک مصوبه ” اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها “دیپلماسی انقلابی در پیش گیرد

وی با تأکید بر اینکه حرکت مقابله به مثل خواسته و مطالبه اصلی این روزهای ملت ما است، تصریح کرد: بنابراین مجلس در پاسخ به مطالبات مکرر ملت، “طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها” را به تصویب رساند و امیدواریم که دولت با این مصوبه، دیپلماسی انقلابی در پیش گیرد، تا خواسته های مردم در بستر قوانین عادلانه به سرانجام برسد و حق ملت را بازپس گیریم.

افزایش قدرت علمی، مانعی برای بلعیدن حق ملت توسط استکبار

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: در جهانی که استکبار قانون جنگل را در پیش گرفته و مظلومان عالم را قتل و عام می کند، اگر بخواهیم کشوری قدرت باشیم و در برابر زورگویی های غرب و شرق بایستیم لازمه اش توانمند شدن در تمامی عرصه ها به ویژه حوزه های علمی است تا حق ملتمان را نتوانند ببلعند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1673956
ارسال نظر
نظرات