شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 14:15 منتشر شده در مورخ: 1399/09/15 شناسه خبر: 1674076
صدیف بدری مطرح کرد

ارائه طرح یک فوریتی اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان

ارائه طرح یک فوریتی اصلاح قانون نظام مهندسی ساختمان
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: اکنون بیشترین نرخ بیکاری در کشور متاسفانه مربوط به رشته های فنی و مهندسی است چون به موقع به فکر ظرفیت های اشتغال فارغ‌التحصیلان این حوزه نبوده‌ایم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سبلان ما ،صدیف بدری پیش از ظهر امروز در آئین افتتاحیه طرح جامع راه مهندسی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو و اساتید هسته‌ای کشور و تبریک و تسلیت شهادت شهید فخری‌زاده، اظهار کرد: طرح جامع راه مهندسی طرحی کاربردی در راستای ارتباط بیشتر صنعت و دانشگاه است که با زحمت بسیج دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی و همکاری سپاه حضرت عباس(ع) استان برگزار می‌شود، به‌گونه‌ای که این سیستم در اصل سیستم جامع اطلاعات دانشجویان مهندسی کشور است.

وی تحصیلات فنی و تجربیات خود در این عرصه را یادآور شد و با اشاره به حضور خود در کمیسیون های مهم و تاثیرگذار مجلس نظیر جهش تولید و عمران، در سخنانی به آسیب‌شناسی برخی رشته های فنی و مهندسی پرداخت.

عضو کمیسیون عمران مجلس با اذعان به اینکه بایستی به دانشجویان و فارغ التحصیلان اطلاعات جامع بیشتری داده شود تا در هدایت و پیشبرد طرح های فنی و مهندسی استان کمک کرده باشد، افزود: طرح جامع راه مهندسی می تواند به ارتباط بیشتر دانشگاه و صنعت کمک کرده تا دانشجویان بتوانند با علم و اندوخته بیشتر به روند توسعه علمی و صنعتی کشور کمک کنند.

وی تصریح کرد: اکنون بیشترین نرخ بیکاری در کشور متاسفانه مربوط به رشته های فنی و مهندسی است چون به موقع به فکر ظرفیت های اشتغال فارغ‌التحصیلان این حوزه نبوده‌ایم.

بدری تاکید کرد: مجلس در حوزه افزایش تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه ها ردیف های خاصی در نظر گرفته  و حتما با جدیت پیگیر هستیم تا نواقص موجود در این عرصه مرتفع شود.

نماینده مردم  اردبیل، نیر، نمین و سرعین گفت: ما در رشته های فنی و مهندسی حتی در امر سازماندهی فارغ‌التحصیلان و حتی تعرفه خدمات فنی و مهندسی هم در کشور مشکل داریم و بخشی از این مشکلات به ایرادات موجود در قانون سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور است.

وی در همین خصوص ادامه داد: در این ارتباط طرحی یک فوریتی در رابطه با اصلاح قانون سازمان نظام مهندسی ساختمان ارائه داده‌ام و پیگیر آن هستم که تا آخر مجلس بتوانیم قانون جامعی در این حوزه داشته باشیم.

 بدری همچنین یادآوری کرد: ایجاد ردیف بودجه در مجلس برای طرح های بزرگراهی مهم استان از جمله اردبیل به سرچم، اردبیل به آستارا، مشگین‌شهر به پارساباد، اردبیل به گرمی و بیله سوار از دیگر مطالبات جدی مردم شریف استان بود که با پیگیری در مجلس به انجام رساندیم.

حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی نیز در این آئین که در آستانه روز دانشجو برگزار شد، یاد و خاطره شهدا به‌خصوص شهدای حوزه علم و فناوری را گرامیداشت و گفت: مهندس بدری همواره توجه ویژه ای به دانشگاه و دانشگاهیان دارند و اغلب اقدامات جدید مربوط به تجهیز آزمایشگاه های دانشگاه محقق اردبیلی با پیگیری های جدی او محقق شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1674076
ارسال نظر
نظرات