شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 14:03 منتشر شده در مورخ: 1399/09/15 شناسه خبر: 1674091

موزه اسناد و نسخ خطی بجنورد بازگشایی می‌شود

موزه اسناد و نسخ خطی بجنورد بازگشایی می‌شود
علی مستوفیان گفت: موزه اسناد و نسخ خطی مرکز خراسان شمالی با پایان یافتن چیدمان در مجموعه فرهنگی و تاریخی عمارت مفخم هفته آینده با محتوا و شکل جدید بازگشایی می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی مستوفیان، معاون اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی در گفت و گو با عصر اترک اظهار کرد: این موزه که بر اثر وقوع زلزله در سال 96 در بجنورد آسیب دیده بود، مرمت شده و امکانات آن ارتقا یافته است.

مستوفیان گفت: راه اندازی دوباره این موزه با صرف یک میلیارد و 500 میلیون ریال عملیاتی شد که پس از بازگشایی در صورت صدور مجوز از سوی ستاد کرونا استان بازدید برای عموم آزاد می شود.

وی خواستار شد: مردم استان برای جلوگیری از تخریب آثار قدیمی که در اختیار دارند می توانند برای حفظ این آثار قدیمی، آنها را به این موزه اهدا کنند.

به گزارش عصر اترک، موزه باستان شناسی و مردم شناسی اسناد و نسخ خطی در مجموعه فرهنگی-تاریخی عمارت مفخم، موزه قلعه جلال الدین گرمه همچنین دو موزه تاریخ و حمام در شهرستان های فاروج و جاجرم، موزه های فعال خراسان شمالی هستند که در مجموع 9 هزار و 550 متر مربع فضای فیزیکی دارند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1674091
ارسال نظر
نظرات