شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 14:13 منتشر شده در مورخ: 1399/09/15 شناسه خبر: 1674112
با رشد ۱۹هزار واحدی؛

شاخص بورس در آستانه ورود به کانال ۱.۵میلیون واحد/ تغییر مالکیت بیش از ۱۴ میلیارد سهم در بازار سهام

شاخص بورس در آستانه ورود به کانال ۱.۵میلیون واحد/ تغییر مالکیت بیش از ۱۴ میلیارد سهم در بازار سهام
شاخص کل بورس با ۱۹ هزار واحد افزایش به یک میلیون و ۴۹۰ هزار واحد رسید و معامله گران در تالار شیشه‌ای بیش از ۲ میلیون و ۳۸۷ هزار معامله انجام دادند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز با رشد ۱۹ هزار و ۷۳۰ واحدی به ارتفاع یک میلیون و ۴۹۰ هزار و ۷۱۰ واحد رسید. شاخص هم‌وزن هم ۸۶۹۳ واحد افزایش عدد ۴۳۱ هزار و ۸۶۱ واحد را ثبت کرد.

معامله گران امروز در بازار سهام بیش از ۲ میلیون و ۳۸۷ هزار معامله انجام دادند.

ارزش کل معاملات بازار سهام (بورس و فرابورس) به بیش از ۱۸ هزار و ۹۵۸ میلیارد تومان رسید و مالکیت بیش از ۱۴ میلیارد و ۲۳۱ میلیون سهم و اوراق مالی دست‌به‌دست شد.

معاملات خرد سهام هم به حدود ۱۶ هزار و ۹۲۴ میلیارد تومان رسید و حقیقی‌ها در نخستین روز هفته بیش از ۶۲۶ میلیارد تومان وارد بازار کردند.

معامله گران امروز در بورس تهران بیش از ۱۱ میلیارد و ۲۶۶ میلیون سهم و اوراق مالی را در قالب یک میلیون و ۵۹۸ هزار واحد دادوستد کردند که ارزش آن به بیش از ۱۲ هزار و ۵۳۴ میلیارد تومان رسید.

نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، معدنی و صنعتی گل گهر، معدنی و صنعتی چادرملو، ایران‌خودرو، گروه مپنا، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید با بیشترین تأثیر مثبت در رشد شاخص بورس نقش داشتند.

ایران‌خودرو با ۱.۹۸ میلیارد سهم، بانک تجارت با ۱.۲۴ میلیارد سهم، بانک پارسیان با ۶۴۱.۳ میلیون سهم، بانک صادرات با ۵۶۳.۴ میلیون سهم و بیمه البرز با ۳۵۴.۲ میلیون سهم بیشترین حجم معاملات را داشتند.

 

 
شاخص کل فرابورس ایران امروز با ۳۳۷ واحد رشد به ۱۸ هزار و ۸۰۳ واحد ایستاد.
 
معامله گران امروز در فرابورس بیش از ۲ میلیارد و  ۹۶۵ میلیون سهم و اوراق مالی را در ۷۸۹ هزار نوبت و به ارزش ۶۴۲۴ میلیارد تومان دادوستد کردند.
 
نمادهای پتروشیمی مارون، بانک دی، صنعتی مینو، پتروشیمی زاگرس، ذوب‌آهن اصفهان، فولاد هرمزگان جنوب و مدیریت انرژی امید تابان هور نسبت به سایر نمادها بیشترین اثر را بر شاخص فرابورس داشتند.
 

انتهای پیام

https://www.dana.ir/1674112
ارسال نظر
نظرات