شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 16:28 منتشر شده در مورخ: 1399/09/15 شناسه خبر: 1674148
مسئولین بام نفت ایران همت کنند؛

خطری که ساکنین محله "لبنان" را تهدید می‌کند؟+تصاویر

خطری که ساکنین محله "لبنان" را تهدید می‌کند؟+تصاویر
ساکنین محله لبنان گچساران می‌گویند: از مسئولین شهرستان و استان‌مان تقاضا داریم پیش از آنکه اتفاق ناگواری بیفتد فکری به حال سقوط سنگ‌های خطرآفرین در این محله کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس محله لبنان گچساران(خیابان باران 14) به دلیل قرارگیری در ارتفاع با مخاطراتی مانند ریزش تخته سنگ ها مواجه است، موضوعی که با بارش های فراوان اخیر منجر به سقوط تعدادی تخته سنگ به این خیابان شد، هرچند مستعد بودن این منطقه برای ریزش سنگ، نزدیکی خانه ها به این ارتفاعات و عدم ایمن سازی، همواره خطر را به مسئولان و متولیان امر هم گوشزد می کند که بی توجهی به این امر می تواند آبستن حوادثی شود که تبعات آن شاید جبران ناپذیر باشد. 

یکی از ساکنین این محله در این خصوص می گوید: با توجه به قرارگرفتن تعداد زیادی از واحدهای مسکونی در دامنه ارتفاعات مشرف به خیابان "باران 14" و احتمال سقوط قطعات سنگی معلق، لازم است که تا قبل از اینکه این مشکل منجر به وقوع تلفات جانی و خسارات مالی جدی در این محله قدیمی شود، مسئولین هم آستین همت بالا بزنند و برای رفع این مشکل چاره اندیشی کنند.

وی می افزاید: باید توجه داشت که در این خیابان احتمال وقوع رانش و سقوط تخته سنگ های چند تنی می رود که انجام اقدامات پیشگیرانه در این نقطه بحرانی محله لبنان از وظایف شهرداری است و رفع مشکلات هم اقدامات فوری را می طلبد.

یکی دیگراز شهروندان ادامه می دهد: امیدواریم متولیان امر برای رفع مشکل این نقطه از محله لبنان وارد عمل شوند،چرا که هر لحظه امکان سقوط تخته سنگ ها و خسارات جدی به مردم این منطقه محروم وجود دارد.

بانویی که از ساکنین این خیابان است در ادامه توضیح داد: بر اثر بارش‌های شدید باران در گچساران  سنگ‌های بزرگی در مجاورت منازل مسکونی به پایین سقوط کرده اند، خاک تپه روبرو بسیار نرم و سست شده درحالی که فاصله خانه هایمان تا تخته سنگ های خطرآفرین و حادثه ساز به چند متر هم نمی رسد که امکان سقوط هر لحظه‌ای آنها نیز وجود دارد.

وی ادامه می دهد: این مسئله موجبات دلهره‌، ترس و وحشت کودکان و ساکنین محله را به وجود آورده است، از مسئولین شهرستان و حتی استان خواستار اقدامات به موقع و پیشگیرانه قبل از وقوع هرگونه حادثه ای هستیم.

شهروند دیگری در خصوص این مشکل می گوید: بارها خطر سقوط این سنگ ها را با نامه‌نگاری به مسئولین گوشزد کرده‌ایم که تاکنون هیچ جوابی هم نگرفته‌ایم،به هرحال تقاضا داریم تا اتفاق ناگواری پیش نیامده فکری به حال سقوط این سنگ ها کنند،‌ باور کنید در این محله جان عده‌ای انسان بی‌گناه در خطر است! و اگر شما مسئولین این مشکل در کنار خانه های خودتان بود باز هم دست روی دست می‌گذاشتید‌؟!.

براین اساس، با توجه به در پیش بودن فصل زمستان و اخطارهای هواشناسی در پی وقوع باران های شدید درگچساران و نیز نفوذ آب و سست شدن خاک این ارتفاعات؛ به نظر هم می رسد که زنگ خطر وقوع حوادث احتمالی در این محله نواخته شده است و انتظار می رود قبل از اینکه حادثه و آسیب جدی به مردم این محله وارد شود مسئولان اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند.

تصاویر تکمیلی: 
 
 
 
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1674148
ارسال نظر
نظرات