شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 11:08 منتشر شده در مورخ: 1399/09/16 شناسه خبر: 1674303
فرمانده سپاه حضرت عباس(ع):

پویش دانشجویی« تا آخر ایستاده ایم» در فضای مجازی راه اندازی شود/ دانشجویان تداوم دهندگان راه فخری زاده هستند

پویش دانشجویی« تا آخر ایستاده ایم» در فضای مجازی راه اندازی شود/ دانشجویان تداوم دهندگان راه فخری زاده هستند
فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) از دانشجویان مومن انقلابی به عنوان تداوم دهندگان راه شهید فخری زاده نام برد و گفت: دانشجویان با ترند کردن سخنان حاج قاسم و فخری زاده در فضای مجازی همزمان با روز دانشجو، فرایند انتقام علمی خود از استکبار را آغاز کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  سبلان ما ،سردار جلیل بابازاده فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل صبح امروز در نشست صمیمی با دانشجویان بسیجی که به مناسبت روز دانشجو در سپاه حضرت عباس(ع) برگزار شد به تبیین اهمیت و جایگاه بسیج دانشجویی پرداخت و گفت: قهرمانان ما تاوان سنگینی برای استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی ایران دادند.

وی به ایثار و فداکاری رزمندگان اسلام در جبهه های جنگ نرم و سخت اشاره کرد و گفت: حاج قاسم سلیمانی در میدان های جنگ سخت از جبهه های 8سال دفاع مقدس گرفته تا جبهه های مقاومت در خاک اسلام   لرزه بر اندام دشمنان انداحت و محسن فخری زاده مجاهد فی سبیل الله ،دانشمند شهید هسته ای  کشور نیز در سنگر علم حماسه افرینی کرد بطوریکه طاقت دشمنان اسلام تمام شد و این ستاره درخشان کشور به دست عناصر خودفروخته  و مزدوران ایادی کفر  و الهاد ترور شده و به شهادت رسیدند.

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) در ادامه سخنان خود به ایام کرونا نیز اشاره کرد و گفت: با اینکه این ویروس منحوس اجازه برگزاری برنامه های با عظمت در ایام گذشته را نمی دهد امام کار علم و جهاد تعطیل شدنی نیست و اساتید و دانشجویان در کنار جهادگران در صحنه های مختلف علم و دانش شبانه روز تلاش می کنند تا باری از مشکلات مردم بردارند.

وی خلوص سرلشگر شهید مهدی باکری فرمانده لشگر عاشورا را یادآور شد و گفت: امروز دانشجویان ما باید با مطالعه سیره عملی و رفتاری شهدا درس جوانمردی را از آنها یاد بگیرند.

وی با بیان اینکه شهید باکری در همه مراجل و حتی سخت ترین شرایط از یاد خداوند متعال غافل نبود گفت، گفت: این فرمانده بزرگ وقتی می خواست رزمندگان اسلام را برای عملیات آماده کند لفظ مومن را به کار می برد و وقتی هم می خواست قدردانی و تشکر کند آنها را بنده خدا خطاب می کرد.

سردار بابازاده با بیان اینکه دانشجویان بسیجی میراث داران شهدا در خط مقدم سنگرهای علم و دانش هستند گفت: شما باید با درک موقعیت ها و اقدام به موقع بتوانید در عرصه های انقلاب اسلامی همچون شهدا نقش آفرینی کنید.

وی خواستار معزفت افزایی در بین دانشجویان شد و گفت: امروز که دشمنان اسلام با هجمه های فرهنگس سعی در به احراف کشاندن جوانان دارند، دانشجویان بسیجی رسالت سنگینی برای مقابله با توطئه های دشمنان در محیط های دانشگاهی دارند و باید در این زمینه معرفت افزایی کنند تا بتوانند با تاثیر در سایر دانشجویان توطئه های دشمنان در این زمینه را خنثی کنند.

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل با بیان اینکه موفقیت یک ایرانی در هر عرصه ای، موفقیت کشور محسوب می شود به کاردانی، نفوذ کلام شهید باکری اشاره کرد و گفت: مسئولین بسیج دانشجویی در میادین مختلف باید با الهام از فرماندهای چون شهید باکری بتوانند در جامعه هدف نقش آفرینی کنند.

وی با بیان اینکه تنها شخصیت الهی و مطمئن می تواند کارها را پیش ببرد، گفت:  جوانان مومن علاقمند به آب و خاک کشورشان هستند بنابراین برای موفقیت باید ابتدا شخصیت خود را ارتقا دهند و به بالاترین رتبه های علمی، اعتقادی، جهادی دست پیدا کنند تا برای سایرین الگو شوند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس از خلاقیت و ابتکار عمل به عنوان رمز موفقیت دانشجویان در برهه فعلی نام برد و گفت: داشتن روحیه زینبی نیز در این میان بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه حرف را همگان می توانند بزنند گفت: عملیاتی کردن گفتمان ها مهمترین کار دانشجویان و اساتید در جامعه است.

سردار بابازاده به فرصت سوزی های کشور در چندسال گذشته اشاره کرد و گفت:  باور سوزی خطرناک تر از فرصت سوزی است

وی با بیان اینکه امروز دشمنان تمام اعمال و رفتار ما را رصد می کنند تا بتوانند با فرصت طلبی به نظام و کشور ضربه بزنند، گفت: امروز دشمنان در صدد هستند تا با شایعه پراکنی و ضعیف کردن باورها و اعتقادات مردم به کشور ضربه بزنند بنابراین کار علما و اساتید به عنوان فرماندهان جنگ نرم و دانشجویان به عنوان افسران این نبرد، رسالت سنگینی در خنثی کردن این توطئه دشمن بر عهده دارند.

وی به مناقشه قره باغ اشاره کرد و گفت: به برکت ایثار و فداکاری رزمندگان اسلام در 40ر سال گذشته بود که مردم منطقه مغان در چند قدمی این جنگ ویرانگر که هر از چند گاهی موشکی و پهبادی نیز در خاک کشور و در زمبن های مردم منطقه ساقط می شد، در کمال آرارمش به تماشای جنگ  و تحلیل ان می پرداختند.

سردار بابازاده به جنگ رسانه ای دشمنان نیز اشاره کرد و گفت: امروز دانشگاهیان در این جنگ تبلیغاتی که قدرت عمل دست دشمنان است نقش مهمی بر عهده دارند چراکه با روشنگری و اقناع سازی مردم می توانند معادلات این نبرد سهمگین را بر هم بزنند.

وی به الگوسازی های رهبر معظم انقلاب اسلامی در ایام کرونا نیز اشاره کرد و گفت: امروز ائمه جمعه باید با بهره گیری از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در جامعه نوین که گرفتار کرونا شده و تریبون های روشنگرانه نماز جمعه به اجبار با تعطیلی موقت رو به رو شده اند،با خلاقیت و ابتکار عمل به فعالیت های تاثیر گذار خود ادامه دهند.

وی با بیان اینکه کار آفندی و پدافندی در سخت ترین شرایط تعطیل بردار نیست، به تکلیف محوری امور اشاره کرد و گفت: پیشرفت امروز کشور در شرایط کرونا مدیون ابتکار عمل و خلاقیت نخبگان جامعه است.

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) در پایان سخنان خود به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: اقتصلد، فرهنگ و امنیت  سفارش رهبر ممعظم انقلاب اسلامی است و آنچه در بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید شده نیز پروژه نفوذ دشمنان در همه عرصه ها است بنابراین امروز دانشگاهیان در نگرهای علم و دانش رسالت سنگینی برعهده دارند چراکه علاوه بر نقش آفرینی در جامعه، و تولید علم و دانش به عنوان ابزار قدرت برای کشور  مراقب نفوذ دشمنان در این سنگر نیز باشند چراکه لحظه ای غفلت موجب از دست رفتن دانشمندان ما می شود که جبران ناپذیر است.

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل از دانشجویان خواست تا همزمان با 16 آذر روز دانشجو با راه اندازی پویش « تا آخر ایستاده ایم» در فضای مجازی سخنان شهیدان سرافراز میهن اسلامی حاج قاسم سلیمانی و دکتر محسن فخری زاده را به ترندهای جهانی تبدیل کنند تا همگان به ویژه عناصر خود باخته و خودفروخته داخلی بدانند دانشجویان این مرز و بوم بیدارند و راه شهدای خود را ادامه خواهند داد.

انتهای پیام/ج

 

 
 
https://www.dana.ir/1674303
ارسال نظر
نظرات