شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 13:56 منتشر شده در مورخ: 1399/09/16 شناسه خبر: 1674356
رئیس کمیته هسته‌ای مجلس نهم:

آژانس انرژی اتمی در کشورها به عنوان یک نهاد جاسوسی زیر نظر آمریکا فعالیت می کند

آژانس انرژی اتمی در کشورها به عنوان یک نهاد جاسوسی زیر نظر آمریکا فعالیت می کند
ابراهیم کارخانه ای ریشه تمام ترورها را در اطلاعات حساسی که در رابطه با دانشمندان از سال ۸۲ در اختیار آژانس بین المللی انرژی اتمی قراردارد دانست و گفت: آژانس نهادی است که توسط امریکا در غرب مدیریت می شود و در جهت برنامه ها و مطامع آنها قدم برمی دارد، و به عنوان یک نهاد جاسوسی در کشور عمل می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابراهیم کارخانه ای، رئیس کمیته هسته‌ای مجلس نهم در گفتگو با خبرنگار عصر همدان، با بیان اینکه نام شهید فخری زاده در رابطه با موضوع هسته ای یک نام شناخته برای سرویس های جاسوسی اسرائیل و موساد است گفت: نام شهید فخری زاده قریب به ۲۰ سال پیش در نخستین کنفرانسی که منافقین در واشنگتن برای افشای برنامه هسته ای ایران تشکیل دادند بیان شد.

وی افزود: نخستین کنفرانس با محوریت فردی به نام جعفرزاده در ۲۱ مردادماه سال۱۳۸۱ برگزار و نام شهید فخزی زاده در آن جلسه مطرح شد، فلذا از آن تاریخ این شهید به عنوان چهره شناخته شده ای برای سازمانهای جاسوسی بوده که دشمنان دنبال این بودند، این مانع بزرگ که باعث پیشرفت برنامه هسته ای و از پایه گذاران هسته ای ایران بود را از میان بردارند.

کارشناس مسائل هسته‌ای با بیان اینکه اسرائیل نمی خواهد هیچ کشوری در منطقه قدرت هسته ای داشته باشد گفت: صدها دانشمند هسته ای در عراق،سوریه و تونس توسط سازمان جاسوسی موساد ترور شدند.

نماینده سابق مجلس بیان کرد: اسرائیل حتی تجهیزات هسته ای عراق، سوریه و سودان را بمباران کرد تا تنها قدرت هسته ای منطقه باشد، اما باید بداند برنامه هسته ای ایران پژوهش محور است و با ترور چند دانشمند هسته ای نمی تواند جلوی برنامه هسته ای ایران را بگیرد.

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس نهم با اشاره به ترور دانشمندان ایرانی از سال ۸۸ تا ۹۰ گفت: چهار دانشمند از قله های هسته ای ایران طی دو سال ترور شد چرا که اسرائیل تصور می کرد با زدن قله های هسته ای بتواند قدرت هسته ای ایران را متوقف کند، در حالیکه برخلاف دیگر کشورها که پیشرفت آنها وارداتی است و یا متکی به یک فرد است، در ایران متکی به تحقیق و پژوهش است.

کارخانه ای افزود: برهمین اساس است که بعد از ترور دانشمندان هسته ای، برنامه هسته ای ایران اگر چه براساس برجام پیشرفت برنامه هسته ای متوقف شده است اما آن توانمندی ها همچنان به قدرت و قوت باقی است.

وی با اشاره به ترور شهید حسن تهرانی مقدم پدر موشکی ایران گفت: با ترور شهید برنامه موشکی با قدرت بیشتر ادامه پیدا کرد و در حال حاضر هم با ترور فخری زاده، دانشمند ممتاز هسته ای و دفاعی یقینا برنامه ها و راه او توسط تیم تحقیقاتی با قدرت بیشتر ادامه دارد تا انتقام خون شهید با شکوفایی برنامه های هسته ای اش باور شود.

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس نهم تاکید کرد: ترورها نمی تواند خللی در پیشرفت برنامه های ایران در هیچ عرصه ای وارد کند.

کارخانه ای ریشه تمام ترورها را در اطلاعات حساسی که در رابطه با دانشمندان از سال ۸۲ در اختیار آژانس بین المللی انرژی اتمی قراردارد دانست و گفت: آژانس نهادی است که توسط امریکا در غرب مدیریت می شود و در جهت برنامه ها و مطامع آنها قدم برمی دارد، و به عنوان یک نهاد جاسوسی در کشور عمل می کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1674356
ارسال نظر
نظرات