شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 14:19 منتشر شده در مورخ: 1399/09/16 شناسه خبر: 1674481
عضو هئیت رئیسه مجلس:

آغاز غنی‌سازی ۲۰ درصد اورانیوم پس از تصویب خروج ایران از پروتکل الحاقی

آغاز غنی‌سازی ۲۰ درصد اورانیوم پس از تصویب خروج ایران از پروتکل الحاقی
دهنوی با اشاره به اینکه تنها راه برای حل مشکلات اقتصادی کشور خنثی سازی تحریم است، افزود: طرح یارانه معیشتی از این ماه اجرایی شده و مجلس محکم پای کار بوده و قانون را ابلاغ کرد زیرا عده ای تنها راه برای حل مشکلات کشور را مذاکره می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ۸دی، سید محسن دهنوی صبح امروز در جلسه با دانشجویان بسیج دانشجویی استان گیلان در سالن اجتماعات این نهاد با بیان اینکه نشاط سیاسی جامعه از دل دانشگاه خار‌ج می شود، اظهار کرد: یکی از مهمترین ویژگی و وظایف بسیج دانشجویی عدالت خواهی و مطالبه گری بوده است.

دهنوی تصریح کرد: در صورت بروز مشکلات جامعه بسیج دانشجویی باید ورود کرده و شفاف‌سازی‌های لازم را انجام دهد.

وی مهمترین دغدعه کشور را مسئله اقتصادی دانست و گفت: در این چند سال اتفاقاتی مثل کاهش هشت برابری ارزش پول ملی، افزایش چندبرابری دلار و نرخ تورم باعث شده تا مسئله اقتصاد به مهمترین معضل جامعه تبدیل شود و همین امر سبب شد تا مقام معظم رهبری جلسه شورای عالی اقتصاد را شخصاً برگزار کند.

عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید برای رفع مشکلات اقتصادی افراد کم درآمد راه حلی مهم اتخاذ کند، بیان کرد: در ایام کرونا مشاغل بسیاری تعطیل شد که این اتفاق در کنار افزایش قیمت مرغ و روغن سبب شد تا خانوارهای کم درآمد در شرایط بسیار سختی قرار گیرند و دولت باید اقدام لازم را انجام دهد.

دهنوی با اشاره به اینکه تنها راه برای حل مشکلات اقتصادی کشور خنثی سازی تحریم است، افزود: طرح یارانه معیشتی از این ماه اجرایی شده و مجلس محکم پای کار بوده و قانون را ابلاغ کرد زیرا عده ای تنها راه برای حل مشکلات کشور را مذاکره می‌کنند.

وی مذاکره مجدد با استکبار را برای کشور بی‌فایده دانست و گفت: جریان سیاسی حاکم در کشور روی انتخابات آمریکا و مذاکره مجدد حساب کردند لذا باید در جامعه آگاه‌سازی لازم انجام شود زیرا بیشترین شکاف اجتماعی،  کاهش ارزش پول ملی و افزایش تورم در دوران مذاکره و پس از توافق برجام بوده است.

عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی با دفاع از تصویب خروج ایران از پروتکل الحاقی توسط مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اروپایی‌ها هیچ‌گاه روی توافق خود در برجام نمانده و هیچ تحریمی را لغو نکردند و مجلس با تصویب این طرح که باعث افزایش عزت ملی ملی شده است دو ماه به کشورهای اروپایی فرصت انجام اقدامات لازم را داد در غیر این صورت طرح مجلس باید توسط دولت اجرایی شود.

دهنوی با تأکید بر ایجاد دو قطبی مذاکره یا عدم مذاکره توسط برخی مسؤولان در ماه‌های آینده افزود: حل مشکلات کشور ربطی به استکبار و مذاکره نداشته و در صورت حل فساد و استفاده از ظرفیت داخلی می‌توان بسیاری از معضلات کشور را کاهش داد.

وی یکی از مهمترین بندهای طرح خروج ار پروتکل الحاقی را آغاز غنی‌سازی ۲۰ درصد در کشور معرفی کرد و گفت: امضا این طرح قبل از ترور شهید فخری زاده در مجلس شورای اسلامی‌مطرح شده و پس از شهادت ایشان طرح دو فوریتی در مجلس تصویب و دولت در آن مکلف است بعد از تأیید شورای نگهبان غنی سازی ۲۰ درصد را آغاز کند.

عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به غیر واقعی بودن بودجه ارائه شده توسط دولت بیان کرد: بودجه ارائه شده توسط دولت بسیار تورم‌زا بوده و برای کشور مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1674481
ارسال نظر
نظرات