شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 16:34 منتشر شده در مورخ: 1399/09/16 شناسه خبر: 1674588
آخرین وضعیت راه‌های مواصلاتی استان بوشهر پس از سیل امروز؛

محور برازجان - شبانکاره - گناوه بازگشایی شد/ تردد و رفت و آمد در بوشهر جریان دارد

محور برازجان - شبانکاره - گناوه بازگشایی شد/ تردد و رفت و آمد در بوشهر جریان دارد
محور برازجان - شبانکاره - گناوه که بر اثر بارندگی‌های امروز در استان بوشهر مسدود شده بود توسط نیروهای راهداری بازگشایی و تردد از سر گرفته شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سیدطالب لواسانی مدیر روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر در گفتگو با سپاس اظهار کرد: بر اثر بارندگی های امروز در استان محور برازجان - شبانکاره - گناوه مسدود شده بود که این مسیر توسط نیروهای راهداری بازگشایی و تردد از سر گرفته شده است.

مدیر روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: محور برازجان - کنارتخته - شیراز از قبل از تونل دریاقلی کوه ریزش کرده بود که نیروهای راهداری این مسیر را نیز باز کرده‌اند و تردد در حال انجام است.

لواسانی با اشاره به بارندگی های بالادست استان بیان کرد: امشب آب‌های بالادست از سمت استان فارس به سمت استان بوشهر سرازیر خواهد شد و امکان بسته شدن مسیل ها و راه‌های مواصلاتی به استان نیز وجود دارد.

وی افزود: بارندگی‌های شدید و روان آب‌ها باعث جاری شدن سیل در شهر برازجان و شهرهای همجوار شده است و با فروکش کردن بارندگی وضعیت مناسب تری برقرار شده است.

مدیر روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر خاطرنشان کرد: در شهر برازجان و شبانکاره، ساخت و سازهای غیر مجاز باعث برهم‌زدن مسیر روان‌آب‌های طبیعی شده است که باعث بوجود آمدن مشکلات امروز در شهرستان دشتستان بوده است.

لواسانی یاد آور شد: محور ساحلی  بوشهر به گناوه بر اثر بارندگی شدید و روان آب‌ها مسدود شده است.

وی اضافه کرد: محور مواصلاتی استان بوشهر به استان هرمزگان فعلاً اتفاقی بر اثر ریزش کوه و یا مسدود شدن راه ارتباطی به وجود نیامده است و بستگی به شرایط جوی و مقدار بارندگی در بخش های مختلف استان دارد.

هواشناسی استان: عسلویه تنها شهر بدون بارندگی در استان بوشهر بود

پیام مساعدی کارشناس هواشناسی استان بوشهر نیز در گفتگو با خبرنگار سپاس اظهار کرد: میزان بارش ها در استان بوشهر تا این لحظه، شهر برازجان 115 میلیمتر، خارگ 101 میلیمتر، دیلم 51 میلیمتر، گناوه 90 میلیمتر، دیر 8 میلیمتر، جم 20 میلیمتر، بوشهر 12 میلیمتر بوده است.

کارشناس هواشناسی استان بوشهرگفت: عسلویه تنها شهر بدون بارندگی در استان بوشهر بوده است که در حال حاضر آسمان این شهر ابری است.

مساعدی به فعالیت این سامانه بارشی اشاره کرد و افزود: این سامانه بارشی تا اوایل وقت فردا برروی دریا و استان بوشهر فعال است.

وی از وزش بادهای شمالی در استان خبر داد و گفت: بعد از بارش‌های دیشب و امروز بادهای شمالی در استان شروع به وزیدن خواهد کرد و تا آخر هفته در استان فعال است.

کارشناس هواشناسی استان بوشهر اضافه کرد: کاهش دما 4 درجه ای بعد از بارندگی‌های امروز در استان را شاهد خواهیم بود.

مساعدی به بیان وضعیت جوی استان پرداخت و گفت: آسمان استان تا پایان هفته نیمه ابری و در برخی نقاط بارش باران همراه با رعد و برق و تند باد پیش بینی و همچنین برای فردا صبح در نقاط مختلف ساحلی مه صبحگاهی پیش بینی می شود.

وی افزود: جهت وزش باد برای امروز از شمال غربی تا جنوب غربی است که به تدریج شمالی می شود و با سرعت 18 تا 46 کیلومتر درساعت و در برخی ساعات بیش از 50 کیلومتر خواهد بود.

کارشناس هواشناسی استان بوشهر اشاره کرد: ارتفاع موج بین 90 تا 180 سانتی متر خواهد بود که در برخی ساعات به بیش از 210 سانتی متر نیز خواهد رسید.

فرماندار دشتستان: اوج بارندگی سامانه‌ای که روز قبل وارد بوشهر شده بود بارش شدید امروز بود

همچنین فتح الله نوروزی فرماندار شهرستان دشتستان در گفتگو با خبرنگار سپاس اظهار کرد: سامانه بارشی که از روز گذشته وارد شهرستان شده بود از دیشب فعال شد و اوج بارندگی آن امروز صبح به صورت بارش شدید و جاری شدن سیل را در معابر و راه‌های مواصلاتی شهرستان بوده است.

فرماندار دشتستان به بیان بارندگی در شهرستان پرداخت و گفت: میزان بارش در شهر برازجان 115 میلیمتر، شهر آبپخش 110 میلیمتر، شهر شبانکاره و سعدآباد 160 میلیمتر بوده است.

نوروزی بیان کرد: آبگرفتگی معابر و مسدود شدن راه‌ها همچنین آب گرفتگی منازل مشکلات و حوادثی بودند که از بارندگی امروز صبح در شهرستان دشتستان به‌وجود آمده است.

وی از سرریز شدن سد دالکی خبر داد و تصریح کرد: سرریز شدن سد دالکی تا رودخانه دالکی باعث بروز مشکل در پل ورودی روستای کلل شده است که در حال حاضر این مسیر مسدود می‌باشد.

فرماندار دشتستان با بیان اینکه مسیرهای مواصلاتی در حال حاضر در شهرستان باز هستند اضافه کرد: بر اثر بارش‌های شدید، مسیر شهر آبپخش به برازجان و همچنین مسیر آبپخش به شبانکاره و گناوه امروز صبح مسدود شده بودند که در حال حاضر وضعیت مطلوبی دارند.

نوروزی خاطرنشان کرد: میزان خسارت به محصولات کشاورزی و باغ‌ها همچنین راه‌های مواصلاتی شهرستان در حال بررسی است که متعاقباً اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 

 

در ادامه تصاویر و فیلم‌های سیل امروز بوشهر را مشاهده می‌کنید:

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1674588
ارسال نظر
نظرات