شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:24 منتشر شده در مورخ: 1399/09/17 شناسه خبر: 1674815
دکتری علوم سیاسی مطرح کرد؛

نهادهای امنیتی توهین فرزند ناخلف اصلاح طلبان به امام(ره) را واکاوی کنند/ عیسی کلانتری؛ بدهکار انقلاب که طلبکار شد

نهادهای امنیتی توهین فرزند ناخلف اصلاح طلبان به امام(ره) را واکاوی کنند/ عیسی کلانتری؛ بدهکار انقلاب که طلبکار شد
حسن محبتی گفت: چه اتفاقی در دولت افتاده است که فردی در سطح معاون رئیس جمهور اظهاراتی سخیف و توهین آمیز را علیه امام (ره) انجام می دهد و سکوت عالی ترین مقام اجرایی کشور را به دنبال دارد، این شخص را نه تنها عزل نکردند بلکه در برابر توهین های وی سکوت شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دکتری علوم سیاسی درباره توهین عیسی کلانتری به ساحت امام (ره) که در روزهای اخیر انجام شد، در گفتگو با خبرنگار تیتریک، گفت: این شخص 3 دهه از عمر انقلاب اسلامی را در سطح کلان مسئولیت داشت، یعنی در 3 دولت هاشمی، خاتمی و روحانی در بالاترین سطح اجرایی کشور دارای سمت بود.

حسن محبتی با اشاره به اینکه کلانتری بدهکار انقلاب است، افزود: وی از پائین ترین سطح سواد برخوردار بود اما به واسطه روابط خاصی که با برخی حضرات اصلاح طلب داشت بر کرسی قدرت نشست، زمانی که یک شخص با این سطح دانش در یکی از مسندهای اجرایی قرار می گیرد می توان متوجه شد که وی حتی معنی ناخلف را نمی داند.

وی عیسی کلانتری را فرزند ناخلف مجموعه اصلاح طلبان دانست و اظهار داشت: وقتی شخصی طی چند سال از آبشخور قدرت برخوردار شود انتظار نمی رود از روی دانش سخنانی را علیه امام به زبان بیاورد. در واقع وی به پشتوانه برخی اصحاب قدرت به جایی رسیده است همانند غلامی که در دربار، روزی وزیر شود.

محبتی تصریح کرد: متاسفانه برخی متولیان موسسه نشر آثار امام هم این روزها سخت درگیر مسائل سیاسی هستند و گویا یادشان رفته است که این مجموعه چه وظیفه ای دارد، آیا وظیفه آنها حفظ حراست از حرمت امام (ره) نیست؟ آنقدر بدهکار اصلاح طلبان شده اند که سر در قفای خود فرو برده اند. 

وی گفت: عجیب است که چرا این متولیان سکوت کردند، باید حتما از کلانتری شکایت می شد، یک آمریکایی یا صهیونیست به امام (ره) توهین نکرده که به مجامع بین المللی شکایت کنیم، بلکه آدمی این حرف ها را زده است که سر سفره حلال انقلاب به این وضع درآمده است.
 
محبتی افزود: سوال ما این است که در دولت روحانی چه می گذرد؟ چه اتفاقی در دولت افتاده است که فردی در سطح معاون رئیس جمهور اظهاراتی سخیف و توهین آمیز را علیه امام (ره) انجام می دهد و سکوت عالی ترین مقام اجرایی کشور را به دنبال دارد، این شخص را نه تنها عزل نکردند بلکه در برابر توهین های وی سکوت کردند.
 
وی اظهار داشت: سکوت در زبان عامیانه ایرانیان به معنای رضایت است و سکوت روحانی در برابر این اظهارات کلانتری به معنای رضایت از این وضعیت خواهد بود، متاسفانه آقایان سوار بر اسب بازی های سیاسی شده و بر افکار و اذهان خدشه دار شده مردم می تازند.
 
محبتی تصریح کرد: عیسی کلانتری یک فسیل اجرایی است و حتی آلزایمر سیاسی هم شامل وی نمی شود، فهم وی که در این سطح از رانت سیاسی استفاده کرد کجاست که سخنانی توهین آمیز علیه امام (ره) به زبان آورد؟ نباید گفته شود که چون وی بی سواداست نباید به این شخص خرده گرفت، اتفاقا باید بیشترین ایراد را به مرحوم هاشمی گرفت که از همان ابتدا کلانتری را انتخاب کرد.
 
وی با اشاره به اینکه خاتمی به عنوان یقه‌ خاکستری اصلاح طلبان هم در برابر اظهارات موهن کلانتری سکوت کرد، گفت: برای مردم و جوانان ما سوال است افرادی که در جماران نشسته و دم از حفظ آثار امام می زنند چرا سکوت کرده اند؟ باید بیانیه داده و حرمت امام زاده را حفظ می کردند.
 
محبتی گفت: امروز برخی افرادی که از مواهب جماران بودجه میلیاردی دریافت کرده اند باید پاسخ اظهارات سخیف کلانتری را بدهند، اینجاست که ایراد به مرقد عزیز امام(ره) گرفته خواهد شد که چرا مجلل است، باید گفت این عوارض مجلل شدن مرقد است که متولیان یقه در گریبان فرورفته و حتی جرات نکنند از امثال کلانتری ایراد بگیرند چون قطعا به اصلاح طلبان بدهکار هستند.
 
وی با اشاره به اینکه امام (ره) هیچگاه مایل به داشتن مرقدی مجلل نبودند، افزود: وظیفه انقلابی گری این است که به صورت صریح بیان کنیم واقعا باید بررسی شود آقایانی در سطح کلانتری چرا مصونیت دارند؟ چرا قوه قضائیه ورود نمی کند تا بررسی شود این شخص عامل کجاست.
 
دکتری علوم سیاسی در خاتمه خاطرنشان داشت: باید نهادهای امنیتی ابعاد سخنان عیسی کلانتری را بررسی کرده و اجازه دهند این پرونده وارد قوه قضائیه شود چرا که وی از جایی خط می گیرد، لذا لازم است نگاهی امنیتی به این مسئله داشت.
 
 
 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1674815
ارسال نظر
نظرات