شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:37 منتشر شده در مورخ: 1399/09/17 شناسه خبر: 1674831
مدیرکل منابع طبیعی البرز مطرح کرد؛

البرز از وجود ۳۱ هزار کانون بحرانی بیابان رنج می‌برد

البرز از وجود ۳۱ هزار کانون بحرانی بیابان رنج می‌برد
حامد فرضی گفت: تاکنون حدود ۱۰ هزار هکتار نهال‌کاری در اراضی بیابانی صورت گرفته و از این آمار، ۵۰۰۰ هکتار بعد از تأسیس استان البرز اجرا شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، مدیرکل منابع طبیعی البرز امروز دوشنبه با اشاره به اینکه متاسفانه در حال حاضر شاهد وجود ۴۵ هزار هکتار فضای بیابانی در استان هستیم، در جمع خبرنگاران گفت: از این آمار  ۳۱ هزار هکتار آن جزو کانون‌ های بحرانی بیابان محسوب می‌ شود.

حامد فرضی به وجود غالب کانون های بحرانی البرز در کنار رودخانه شور اشاره کرد و افزود: به دلیل میزان بالای رس و سطح سفره آب های زیرزمینی امکان احیای آن از طریق پروژه های بیولوژیکی سخت است در نتبجه برنامه های حفاظتی برای جلوگیری از گسترش فضای بیابانی در دستور کار قرار گرفت.
 
وی با اشاره به اجرای عملیات بیابان زدایی در البرز، اظهار داشت: تاکنون حدود ۱۰ هزار هکتار نهال‌کاری در اراضی بیابانی صورت گرفته و از این آمار، ۵۰۰۰ هکتار بعد از تأسیس استان البرز اجرا شده است، همچنین پروژه های نهال کاری برای جلوگیری از گسترش بیایان دنبال می شود.
 
مدیر کل منابع طبیعی البرز به کاشت گونه های مقاوم به خشکی اعم از تاغ، قره داغ و آتریپلکس اشاره و تصریح کرد: امسال از محل صندوق توسعه ملی حدود ۵۸۰ میلیون تومان اعتبار برای اجرای پروژه‌ های بیابان‌زدایی در قالب پروژه مراقبت و آبیاری به مساحت ۱۱۰ هکتار، اجرای پروژه مدیریت چرا به مساحت ۱۱ هزار و ۵۰۰ هکتار و تهیه طرح مدیریت مناطق بیابانی به مساحت هزار هکتار اختصاص یافته است.


انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1674831
ارسال نظر
نظرات