شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 14:08 منتشر شده در مورخ: 1399/09/17 شناسه خبر: 1674863
رئیس سازمان بسیج حقوقدانان استان زنجان خبر داد

راه‌اندازی پویش مردمی آزاد سازی زندانیان جرائم غیرعمد در زنجان

راه‌اندازی پویش مردمی آزاد سازی زندانیان جرائم غیرعمد در زنجان
حمیدرضا حیدری،رئیس سازمان بسیج حقوقدانان استان زنجان از راه‌اندازی پویش مردمی آزاد سازی زندانیان جرائم غیرعمد در زنجان خبرداد و گفت: این طرح در 5 مرحله در استان اجرایی می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  حمیدرضا حیدری، امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا به منظور کمک به نیازمندان و آسیب دیدگان از این بیماری، رزمایش کمک مومنانه در استان زنجان آغاز شد و در دو مرحله گذشته نسبت به جمع‌آوری و توزیع بسته‌های معیشتی برای نیازمندان اقدام شد.

 
وی با بیان اینکه در مرحله چهارم رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه طرح آزاد سازی جرائم غیرعمد مالی با محوریت بسیج حقوقدانان در هر استان و کمک سایر اقشار بسیج مطرح شده است، افزود: محوریت این طرح در بسیج حقوقدانان اساتید، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، قضات و کارمندان دادگستری استان زنجان، اعضای کانون وکلای دادگستری، کارشناسان رسمی و مشاوران قوه قضائیه، دفتر یاران و کانون کارشناس رسمی دادگستری و اعضای بسیج حقوقدانان است.
 
این مسئول با اشاره به اینکه این طرح به صورت پویش مردمی اجرایی شده و همه اقشار در آن دخیل هستند، بیان داشت: یک جنبه این طرح جمع‌آوری کمک‌های مالی برای آزاد سازی زندانیان جرائم مالی غیرعمد است.
 
رئیس سازمان بسیج حقوقدانان استان زنجان از راه‌اندازی کمیته‌های صلح و سازش در اقشار مختلف خبرداد و گفت: در قالب این کمیته، با شاکیان صحبت می‌شود تا با گذشت و یا دریافت ملبغ جزئی به شاکی رضایت بدهند.
 
حیدری با اشاره به بررسی وضعیت خانواده‌های زندانیان جرائم غیرعمد استان زنجان در قالب مرحله چهارم رزمایش کمک مومنانه، بیان داشت: با بررسی وضعیت این خانواده‌ها تلاش می‌شود تا از افت تحصیلی دانش‌آموزان و مشکلات مادی خانواده‌ها جلوگیری شود.
 
وی یادآور شد: این طرح از 4 آذر ماه آغاز شده و تا پایان اسفند ماه در قالب 5 مرحله در استان زنجان اجرایی می‌شود.
 
رئیس سازمان بسیج حقوقدانان استان زنجان با بیان اینکه بر اساس ابلاغیه بسیج مستضعفین اولین مرحله این طرح در 4 آذر ماه اجرایی شد، افزود: مرحله دوم همزمان با 13 دی ماه، سالگرد شهید سپهبد قاسم سلیمانی از سوی بسیج طلاب و روحانیون و بسیج پیشکسوتان زمینه آزاد سازی جرائم غیرعمد محقق می‌شود.
 
حیدری گفت: مرحله سوم این طرح همزمان با سالروز ولادت حضرت زهرا(س) از سوی بسیج اصناف و بازاریان و جامعه بسیج زنان برگزار شده و مرحله چهارم نیز همزمان با سالروز ولادت حضرت علی 7 اسفند از سوی بسیج مداحان و هنرمندان اجرایی می‌شود.
 
وی از برگزاری مرحله پنجم این طرح همزمان با سالروز شهادت امام موسی کاظم (ع) به همت بسیج ورزشکاران 19در اسفند خبرداد و گفت: در قالب این طرح از توان و مشارکت مردمی برای آزاد سازی زندانیان جرائم غیرعمد استفاده می‌شود.
 
این مسئول با بیان اینکه پس از آزادی زندانیان در زمینه بازپروری و ایجاد زمینه اشتغال برای این افراد اقدام می‌شود، ادامه داد: در قالب اجرای این طرح مشکلات زندانیان جرائم غیرعمد به حداقل می‌رسد.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1674863
ارسال نظر
نظرات