شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 13:43 منتشر شده در مورخ: 1399/09/17 شناسه خبر: 1674879
کارشناس مسائل سیاسی و امور بین‌الملل مطرح کرد؛

لزوم تحول‌آفرینی دانشجویان با نیازسنجی جامعه/آگاهی جامعه را با تبیین شیوه فریبکارانه برای مذاکره مجدد با غرب بالا ببرید

لزوم تحول‌آفرینی دانشجویان با نیازسنجی جامعه/آگاهی جامعه را با تبیین شیوه فریبکارانه برای مذاکره مجدد با غرب بالا ببرید
جعفر قنادباشی با اشاره به اینکه امروز دانشگاه‌های ما با دارا بودن ظرفیت جوان و دانش می‌تواند در همه عرصه‌ها متناسب با خواست و نیازهای جامعه تحول آفرینی کند، گفت: همین دانشگاه و دانشجو می‌تواند در تبیین و تشکیل عالمانه جهانی و تبیین شیوه های فریبکارانه ای که در مذاکرات به کار گرفته می‌شود، آگاهی در جامعه را بالا ببرد و ایران را از افتادن در چاه مذاکرات نجات دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جعفر قنادباشی، کارشناس مسائل سیاسی و امور بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار عصر همدان، با اشاره به اینکه روز دانشجو با استقلال، اقتدار و دفاع از کشور پیوند خورده است، اظهار کرد: دانشجویان یکی از اصلی‌ترین دانشگاه‌های ما در سال ۳۲، به دلیل ایستادگی در مقابل زورگویی و کودتای آمریکا مورد حمله دشمن قرار گرفتند.

وی با اشاره به جنایات پهلوی در آن دوران، گفت: امروز هم می‌بینیم که دشمن با هر ترفند و توطئه ای به دنبال پیاده کردن همان افکار پلید و شوم خود در ایران اسلامی است که دانشجویان به عنوان پیش قراولی در مقابل دشمن ایستاده و می‌ایستند.

این کارشناس مسائل سیاسی و امور بین‌الملل با اشاره به اینکه امروز دانشگاه‌های ما هم جوان و هم دارای دانش است و می تواند در همه عرصه‌ها متناسب با خواست و نیازهای جامعه تحول آفرینی کند، افزود: البته این عرصه‌ها تنها در صنعت، کشاورزی محدود نمی‌شود بلکه در مسائل سیاسی هم می‌تواند گام‌های مهمی را بردارد.

وی تصریح کرد: امروز همین دانشگاه و دانشجو است که می‌تواند در تبیین و تشکیل عالمانه جهانی و تبیین شیوه های فریبکارانه ای که در مذاکرات به کار گرفته می‌شود، آگاهی در جامعه را بالا ببرد و ایران را از افتادن در چاه مذاکرات نجات دهد.

قنادباشی با اشاره به اینکه مسئله کرونا یک مسئله جهانی برای بشریت است و بسیاری از کشورها را درگیر کرده، گفت: اما نباید این ویروس باعث شود که از توان بلقوه و ظرفیت‌های مهم دانشگاه‌ها غفلت کنیم که متأسفانه جنبش‌های دانشجویی تحت شعاع این مسئله قرار گرفته است.

وی با اشاره به وجود امکانات خوب دانشگاهی و ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر دانشجو، گفت: اگرچه این روزها ویروس باعث تعطیلی دانشگاه‌ها به صورت فیزیکی شده، اما نباید فرصت فضای مجازی را از دست داد و باید از این طریق جنبش های دانشجویی مطابق خواست و نیاز جامعه حرکت کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1674879
ارسال نظر
نظرات