شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 11:29 منتشر شده در مورخ: 1399/09/18 شناسه خبر: 1675212
به مناسبت روز جهانی داوطلب انجام شد؛

تقدیر از اعضای افتخاری هلال احمر شهرستان بهار

تقدیر از اعضای افتخاری هلال احمر شهرستان بهار
داوطلبان و سفیران سلامت از نهاد و جنس خود مردم‌اند که بدون هیچ چشم‌داشتی، ضمن برقراری ارتباط مناسب با مردم در قالب برنامه ملی خودمراقبتی، با ارتقای سواد سلامت جامعه در حوزه‌های مختلف سطح سلامت مردم را بهبود می‌بخشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصر همدان؛ جمعیت هلال احمر شهرستان بهار همزمان با روز داوطلب از اعضای افتخاری جمعیت هلال احمر شهرستان بهار تقدیر و تشکر کرد.

داوطلبان سلامت، افرادی هستند که بدون هیچ گونه مزد و حقوقی فقط به خاطر عشق و انسانیت، رضای الهی و حس مسوولیت پذیری در برابر جامعه مانند پل ارتباطی بین مسوولان بهداشتی و مردم عمل می کنند.

روزجهانی داوطلب فرصتی جهت ترغیب و حمایت از خدمات داوطلبان نظام سلامت است به این مناسبت رئیس و برخی از اعضای هلال احمر شهرستان بهار با تقدیم گل به برخی از پزشکان شهرستان بهار از زحمات چندساله آنها در این نهاد تقدیر و تشکر کردند.

سلامتی محور توسعه است و معضلات بهداشتی همان معضلات توسعه ، که نمی توان آن را فقط در بخش سلامت حل نمود. بلکه مشارکت تک تک افراد جامعه و بخشهای توسعه ، نهادها و ارگانها برای حل مسائل سلامتی و رسیدن به سطح قابل قبول سلامت ، لازم و ضروری است.

داوطلبان سلامت ، افرادی هستند که همچون حلقه محکمی ارتباط مسئولین بهداشتی را با سطوح محیطی جامعه برقرار می کنند. بدین ترتیب زمینه های لازم برای مشارکت فعالانه تر افراد در توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور فراهم می شود.

با گسترش مشارکت های داوطلبانه و تعامل با مردم و تمامی آحاد جامعه و در نهایت ایجاد فضا برای مشارکت جامعه است، که جامعه ای سالم و توسعه پایدار خواهیم داشت.

همه گیری کووید- ۱۹ به ما یادآوری کرد که عامل بیماریزا فارغ از نژاد، جنسیت ، جغرافیا ، ثروت و…. همه انسان ها را طعمه خود می سازد.

فراگیری این بیماری باعث شد تا لزوم همکاری و جلب مشارکت جامعه ، حمایت سازمان ها و توانمندسازی افراد جامعه در کنترل آن چشم گیر و بی بدیل باشد.

در شرایط همه گیری بیماری کووید -۱۹ ، مشارکت های داوطلبانه مردم و تلاش تمامی نیروهای داوطلب حوزه سلامت (رابطان سلامت و سفیران سلامت خانواده)، نیروهای داوطلب بسیج، نیروهای داوطلب هلال احمر و ……. در غربالگری ، اطلاع رسانی ، آموزش های عمومی و کنترل همه گیری این بیماری چشمگیر بوده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1675212
ارسال نظر
نظرات