شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 13:46 منتشر شده در مورخ: 1399/09/18 شناسه خبر: 1675270
مدیر ستاد تخصصی اقشار بسیج سپاه جوادالائمه (ع):

انجام ۱۶۰۰ بازرسی از آغاز طرح " شهید سلیمانی " در خراسان شمالی/ حضور ۲۸۰ بسیجی داوطلب در بیمارستان های کرونایی

انجام ۱۶۰۰ بازرسی از آغاز طرح " شهید سلیمانی " در خراسان شمالی/ حضور ۲۸۰ بسیجی داوطلب در بیمارستان های کرونایی
عین الله حاتمی با بیان اینکه اولین مرحله از بازرسی های طرح شهید سلیمانی در سراسر استان از تاریخ 28 آبان ماه آغاز شد، گفت: روند انجام بازرسی ها به صورت هفته ای و مکرر در حال اجرا است و تاکنون یک هزار و 600 بازرسی انجام شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری شیروان، عین الله حاتمی، مدیر ستاد تخصصی اقشار بسیج سپاه حضرت جوادالائمه (ع) خراسان شمالی در جلسه قرارگاه شهید سلیمانی (طرح تکمیلی مقابله با کرونا) در محل سپاه شهرستان شیروان با اشاره به اینکه در روزهای ابتدایی ویروس کرونا اقدامات بسیار زیادی در حوزه های مختلف تاکنون صورت گرفته است، گفت: برقراری۳۲ ایستگاه طب سنجی در مبادی ورودی و خروجی شهرها و توزیع بروشورهای اموزشی بین کسبه و مردم بخشی از این امورات بوده است.

وی افزود: پیش از ابلاغ دستور قرارگاه شهید سلیمانی، رده های مختلف سپاه و بسیج استان در کنار دانشگاه علوم پزشکی ورود پیدا کردند، که در نتیجه انعقاد قرارداد تا به اکنون همکاری با مجموعه سلامت استان ادامه دارد.

حاتمی با بیان اینکه اولین مرحله از بازرسی های طرح شهید سلیمانی در سراسر استان از تاریخ 28  آبان ماه آغاز شد، گفت: روند انجام بازرسی ها به صورت هفته ای و مکرر در حال اجرا است و تاکنون یک هزار و 600 بازرسی انجام شده است.

وی با بیان اینکه در موضوع خدمات تخصصی عده ای از پزشکان و متخصصان به علوم پزشکی معرفی شده اند که جهت همکاری با مجموعه علوم پزشکی استان به کار گیری شوند، خاطرنشان کرد: همچنین در حال حاضر روزانه 10 نفر بسیجی در دو شیفت در بیمارستان امام حسن علیه السلام بجنورد و مجموعا ۲۸۰ نفر در شیفت های مختلف در کارهای خدماتی مشارکت دارند.

حاتمی با اشاره به اینکه راهکار مقابله با ویروس کرونا در عین پیچیدگی و غیر قابل پیش بینی بودن بسیار ساده است، گفت: بعد از تعطیلی های دو هفته ای تعداد تست های انجام شده در روز از 400 تست به 150 تست و تعداد فوتی ها به صورت میانگین از 10 نفر در روز به چهار نفر کاهش پیدا کرده است که نتیجه قرنطینه های خانگی است.

جانشین فرمانده سپاه جوادالائمه علیه السلام در امور اقشار تصریح کرد: متاسفانه شهرستان مانه و سملقان به شهرستان های با وضعیت قرمز استان اضافه شده است که یکی از دلایل آن برگزاری مراسمات عروسی ها و ختم های با جمعیت یک هزار نفر به بالا بوده است.

وی خاطر نشان کرد: تیم های حمایتی باید روزانه به افرادی که تست کرونای آنها مثبت اعلام شده آموزش های لازم را بدهند و بررسی کنند که افراد مبتلا قرنطینه خانگی را رعایت کنند و در ۱۴ روز قرنطینه باید حداقل ۶ مراجعه داشته باشند همچنین تیم های مراقبتی باید افرادی را که با افراد کرونا مثبت در ارتباط رهگیری کنند.

حاتمی گفت: اولویت توزیع بسته های حمایتی  بین افرادی که قرنطینه را رعایت می کنند و به دلیل محدودیت ها از کارهایشان درگیر مسائل مالی شده اند، است.

 

حضور سایر سازمان در کنار مجموعه سلامت در بحران کرونا قطعا اثرگذار خواهد بود

در این جلسه معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: بیماری کرونا نزدیک یک سال است که همه فعالیت های اجتماعی و اقتصادی را درگیر کرده است، قطعا حضور سایر سازمانها در برنامه های حوزه سلامت مفید است که بتوانیم جلوی پیشرفت آن را بگیریم.

پورآدینه افزود: در هفته های اخیر با برنامه های تعطیلی ها و محدودیتها توانستیم پیک سوم را کاهش دهیم اما این نباید خاطر جمعی حساب شود، این بیماری بسیار انتقال پذیر است و درمان قطعی ندارد و گروههای خطر پذیر در معرض این بیماری هستند.

وی خاطرنشان کرد: با ابلاغ برنامه گام چهارم کارها عملیاتی تر شد و تیم های شیروان بسیار خوب عمل کردند، امید است با اجرای قرنطینه های صحیح بتوانیم بیش از پیش از شیوع این بیماری جلوگیری کنیم به این امارهای کاهشی در استان دلخوش نکنیم چرا که این بیماری رفتارهای غیرقابل پیش بینی دارد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1675270
ارسال نظر
نظرات