شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 15:41 منتشر شده در مورخ: 1399/09/18 شناسه خبر: 1675285
رئیس شبکه بهداشت فردیس؛

۳۵ واحد درمانی فاقد مجوز وزارت بهداشت در فردیس پلمب شد/ حبس و جریمه نقدی در انتظار متخلفان

۳۵ واحد درمانی فاقد مجوز وزارت بهداشت در فردیس پلمب شد/ حبس و جریمه نقدی در انتظار متخلفان
محمدرضا ترابی گفت: ایجاد هرنوع موسسه پزشکی و درمانی نیازمند اخذ مجوز از وزارت بهداشت است که در صورت عدم اخذ مجوز و انجام فعالیت در حیطه امور پزشکی جرم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، رئیس شبکه بهداشت و درمان فردیس امروز سه شنبه به پلمب  ۳۵ واحد غیرمجاز مداخله گر در امر درمان و امور پزشکی با حکم قضائیی در این شهرستان اشاره کرد و در جمع خبرنگاران، گفت: این واحدها شامل  ۲۰ واحد مداخله در امر دندانپزشکی، سه  واحد لابراتوار دندانپزشکی، یک واحد ارائه کننده خدمات عینک، یک  واحد ارائه دهنده خدمات پوست و زیبایی و مابقی در زمینه لیزر درمانی بودند.

محمدرضا ترابی با اشاره به اینکه واحدهای مذکور بدون مجوز وزارت بهداشت در امور پزشکی مداخله داشتند، افزود: علاوه بر اینکه اموال این واحدها با حکم دادستانی فردیس توقیف شد، عوامل اصلی آنها مشمول پرداخت جریمه نقدی و حبس سه ماه الی دو سال خواهند بود.
 
وی استفاده از دستگاههای لیزر و سولاریوم آرایشگاه ها را غیرقانونی و ممنوع دانست و اظهار داشت: مردم  برای دریافت خدمات لیزر باید به مطب پزشکان و مراکزمتخصصین پوست، مراجعه کنند، البته  متاسفانه برخی از شهروندان به واسطه پائین بودن تعرفه خدمات واحدهای غیر مجاز به آنها رجوع می کنند که تهدیدی برای سلامتی آنهاست.
 
رییس شبکه بهداشت و درمان فردیس به ۳۰۰ مورد بازدید از مراکز درمانی این شهرستان در سال جاری اشاره و تصریح کرد: در ماده یک قانون مقررات پزشکی و دارویی ایجاد هرنوع موسسه پزشکی و درمانی نیازمند اخذ مجوز از وزارت بهداشت است که در صورت عدم اخذ مجوز و انجام فعالیت در حیطه امور پزشکی جرم محسوب می شود.
 
 
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1675285
ارسال نظر
نظرات