شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 11:16 منتشر شده در مورخ: 1399/09/19 شناسه خبر: 1675590
رییس میراث فرهنگی شهرستان گرمی خبرداد؛

صنعتگر "نقطه کوبی" شهرستان گرمی حمایت می شود+عکس

صنعتگر "نقطه کوبی" شهرستان گرمی حمایت می شود+عکس
رییس میراث فرهنگی شهرستان گرمی از از کشف استعداد هنرمند نقطه کوبی این شهرستان از طریق فضای مجازی خبرداد و گفت: این هنرمند نوجوان با خلق آثار هنری متعدد فراتر از استعداد یک پدیده از این صنعت محسوب می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سبلان ما، حسین زاده رییس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان گرمی صبح امروز در جمع خبرنگاران از استعداد یابی صنایع دستی این شهرستان خبرداد و گفت: نقطه کوبی یا نقاشی نقطه ای روی صنایع دستی از جمله هنرهایی است که در  شهرستان گرمی در حال رواج است.

وی از کشف استعداد برتر این هنر از طریق فضای مجازی خبرداد و گفت: خانم جوادی از جمله نوجوانان با استعداد این خطه از دشت مغان است که با هنر نمایی خود آثار متعدی را خلق و جهت عرضه در فضای مجازی منتشر کرده بود که توسط فعالین صنایع دستی شناسایی  و جهت حمایت به این اداره کل معرفی شد.

وی از صدور مجوزهای لازم و پرداخت تسهیلات ارزان به  این نوجوان هنرمند دهه هشتادی خبرداد و گفت: تامین بازار فروش و تبلیغات و همچنین  برنامه های کارشناسی و مهارت افزایی از جمله برنامه های حمایتی صنایع دستی شهرستان گرمی  جهت استمرار و بهبود فعالیت‌ این هنرمند است.

نقطه کوبی یا نقاشی نقطه ای از جمله هنری زیبا برای تزئین ظروف سفالی، شیشه ای، چوبی و حتی پارچه است که ماده اصلی آن نیز لاینر یا دورگیر است که در ویترا یا نقاشی روی شیشه هم استفاده می شود.

انتهای پیام/ج

 

 

انتهای پیام/ج

https://www.dana.ir/1675590
ارسال نظر
نظرات