شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 11:53 منتشر شده در مورخ: 1399/09/19 شناسه خبر: 1675616
هراس فرانسه از مبارزان؛

کاراته کارانی که از المپیک پاریس ۲۰۲۴ جا ماندند

کاراته کارانی که از المپیک پاریس ۲۰۲۴ جا ماندند
پس از تصمیم سال گذشته کمیته اجرایی بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس، جدول رشته‌های حاضر در این رقابت‌ها منتشر شد و با وجود تلاش فدراسیون جهانی کاراته، رشته کاراته از المپیک پاریس کنار گذاشته شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصر همدان؛ پس از تصمیم سال گذشته کمیته اجرایی بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس، جدول رشته‌های حاضر در این رقابت‌ها منتشر شد و با وجود تلاش فدراسیون جهانی کاراته، رشته کاراته از المپیک پاریس کنار گذاشته شد.

مهدی شهگل، یکی از قهرمانان نام آور همدانی رشته کاراته در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: کاراته به عنوان یک رشته آزمایشی در المپیک ۲۰۲۱که ژاپن میزبان است وجود دارد.

وی افزود: فدراسیون کاراته بسیار تلاش کرد که کاراته در المپیک بماند و بعنوان یک رشته آزمایشی بود اما گویا به علت سبک های زیادی که این رشته ورزشی دارد از المپیک ۲۰۲۴ حذف شد.

به گزارش عصر همدان، کاراته یکی از رشته های پرطرفدار در ایران است که کرسی های بین المللی و کشوری زیادی را در دنیا کسب کردند.

ایران بعنوان یکی از کشورهای پرطرفدار رشته کاراته تلاش های زیادی برای حضور این رشته رزمی در المپیک کردند که بی نتیجه ماند .

به گفته برخی کارشناسان در المپیک ۲۰۲۴ فرانسه به عنوان کشور میزبان است و چون فرانسه حرفی برای گفتن در کاراته ندارد این رشته را در النپیک ۲۰۲۴ حذف کرد.

در برگزاری المپیک کشوری که میزبان است می تواند چند رشته ورزشی را حذف کند و معمولا کشورهایی که میزبان هستند سعی می کنند رشته هایی که مدال آوری ندارند را حذف کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1675616
ارسال نظر
نظرات