شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 11:21 منتشر شده در مورخ: 1399/09/19 شناسه خبر: 1675621
رئیس پیش بینی هواشناسی استان خراسان شمالی خبر داد؛

تداوم بارش برف و باران تا روز جمعه در خراسان شمالی/ کاهش ۱۰ درجه‌ای دمای هوا

تداوم بارش برف و باران تا روز جمعه در خراسان شمالی/ کاهش ۱۰ درجه‌ای دمای هوا
مهری هاشمی دوین گفت: بررسی نقشه های هواشناسی بیانگر تداوم بارشهای برف و باران تا روز جمعه و همچنین کاهش 8 تا 10 درجه ای دمای هوا تا روز دوشنبه در استان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهری هاشمی دوین، رئیس اداره پیش بینی سازمان هواشناسی استان خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار عصراترک اظهار داشت: بررسی نقشه های پیش یابی هواشناسی و تصاویر ماهواره ای بیانگر آسمان ابری در پاره ای از نقاط و بارش برف و باران در اکثر نقاط استان است.

وی با اشاره به اینکه بارشها تمامی نقاط استان را دربرگرفته است، گفت: به تدریج از عصر امروز این بارشها تقویت خواهد شد و تا روز جمعه بارش برف در استان تداوم خواهد داشت که در ارتفاعات به صورت کولاک پیش بینی می شود.

هاشمی دوین خاطرنشان کرد: این سامانه بارشی بیشتر نیمه شمالی استان به ویژه شهرستان رازوجرگلان، شمال مانه و سملقان، شمال بجنورد، بخش هایی از اسفراین را در برخواهد گرفت.

این مقام مسول با اشاره به کاهش 8 تا 10 درجه ای دما هوا، افزود: این کاهش دما تا روز دوشنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت.

هاشمی دوین خاطر نشان کرد: طی 24 ساعت گذشته کوسه با کمینه دمای 2- درجه سانتی گراد سردترین نقطه استان و دشت با بیشینه دمای 10 درجه سانتی گراد گرم ترین نقطه استان اعلام شده است.

وی یادآور شد: طی همین زمان کمینه دمای بجنورد 1- درجه سانتی گراد و بیشینه دمای آن 7  درجه سانتی گراد بوده است.

این مقام مسئول اظهار داشت: هم استانی ها از ترددهای غیر ضرورت در جاده های استان ممانعت داشته باشند، همچنین در صورت تردد لوازم مورد نیاز برای فصل زمستان را به همراه داشته باشند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1675621
ارسال نظر
نظرات