شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 14:48 منتشر شده در مورخ: 1399/09/19 شناسه خبر: 1675722
در گفتگو با کارآفرین راز و جرگلانی مطرح شد؛

جهش تولید؛ از اشتغالزایی با ۷۰۰ هزار تومان تا هدف‌گذاری برای تاسیس ۵ شعبه فروش محصولات

جهش تولید؛ از اشتغالزایی با ۷۰۰ هزار تومان تا هدف‌گذاری برای تاسیس ۵ شعبه فروش محصولات
امروزه استفاده از عرقیجات گیاهی، دمنوش ها و داروهای گیاهی با توجه به عوارض کم این تولیدات نسبت به مواد شیمیایی مورد توجه عموم قرار گرفته است و این مقوله باعث راه اندازی و شکل گیری کارگاه‌های تولیدی زیادی در این عرصه شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل  از خبرنگار عصراترک از راز و جرگلان، برغمدی یکی از جوانانی است که با فعالیت در این زمینه کسب و کار برای خودش و یک نفر دیگر فراهم کرده و می گوید اگر حمایت شود، کارش را تا تاسیس 5 شعبه می تواند افزایش دهد.

 

برغمدی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: بنده 33 ساله و متاهل هستم، تولید و توزیع عرقیجات و دارهای گیاهی را از سال 91 با 700هزار تومان هزینه شخصی و 15میلیون تومان وام از بانک مهر اقتصاد آغاز کردم.

 

وی اظهار کرد: ما در فروشگاه صنایع تبدیلی حاصل از عرق گیری، آب گوجه گیری، آب لیمو گیری، آسیاب نیمه صنعتی را به فروش می رسانیم .

 

این کارآفرین راز و جرگلانی گفت: کاشت بعضی از گیاهان دارویی را خود انجام می دهیم و مابقی را که مواد اولیه کار ما است تهیه و عرقیجات و اسانس آنها را به فروش می رسانیم.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر یک شعبه در راز داریم که یک نیرو آن را اداره می کند و یک شعبه هم در شهر مشهد راه اندازی کردیم که خود بنده اداره می کنم.

 

برغمدی تاکید کرد: اگر از سمت مسئولین حمایت بشویم، می توانیم هم شغل خود را گسترش بدهیم هم نیروی کار بیشتری به خدمت بگیریم. در حال حاضر یک شعبه در شهر راز و یک شعبه در شهرستان مشهد راه اندازی شده و یک شعبه نیز در آینده نزدیک در شهرستان سبزوار راه اندازی می کنیم و اگر در آینده مشکلات از سر راه کنار برود قصد افزایش شعبه را به تعداد 5 شعبه داریم.

 

وی با بیان اینکه برای گسترش کار خود حداقل به 100میلیون وام برای راه اندازی یک شعبه نیاز است، گفت: متاسفانه مشکل اصلی ما مالی است و از طرفی هم بیماری کرونا سبب کاهش فروش شده است.این کارآفرین مشکل دیگر را بالا رفتن قیمت مواد اولیه عنوان کرد و ادامه داد: تعداد محدودی از مواد اولیه از جمله به لیمو، گل گاو زبان، چای ترش و گل محمدی را خودمان تولید می کنیم و بقیه مواد اولیه که بیشتر از یک هزار قلم است را خریداری می کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: هدف اصلی ما از ایجاد این شغل پرداختن به طب اسلامی و از مسئولین می خواهیم مشکلات اقتصادی حال حاضر جامعه را رفع کنند و جوانان را حمایت کنند تا درگیر مشکلات بیکاری نباشند.انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1675722
ارسال نظر
نظرات