شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 15:50 منتشر شده در مورخ: 1399/09/19 شناسه خبر: 1675725
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل:

پژوهش و فناوری از ارکان توسعه صنعت است

پژوهش و فناوری از ارکان توسعه صنعت است
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل گفت: پژوهش، دانش و فناوری یکی از ضروریات مهم در توسعه صنعت و شهرک های صنعتی است که بدین منظور لیست الویت های پژوهشی توسط این شرکت احصاء و در اختیار پژوهشگران قرار داده شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد اهلی در گفتگو با سبلان ما، اظهار داشت: پژوهش و افزایش فناوری از مهمترین ارکان توسعه صنعتی است که با فعالیت های پژوهشی می توان فرآیند فناوری را در صنعت نهادینه نمود و با بهینه کردن سرمایه گذاری ها، به سمت اقتصاد صنعتی دانش مدار حرکت کرد.

وی با اشاره به نقش مهم پژوهش و فناوری در افزایش ارزش افزوده و توانمند سازی واحدهای تولیدی، افزود: حرکت در مسیر پژوهش در توسعه صنعت و توانمند سازی واحدهای تولیدی نقش کلیدی دارد که بدین منظور رفع نیازهای فناورانه واحدهای صنعتی در حوزه تحقیق و توسعه با همکاری مشاورین و واحدهای صنعتی در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل گفت: باروری و به‌ کارگیری طرح‌ها و ایده‌های فنآورانه و کارآفرین در کشور باعث رشد و توسعه صنعت می شود و زمینه ساز شکوفایی ایده های کارآفرین و حمایت از نوآوری و بروز خلاقیت نیروهای محقق جوان خواهد شد.

اهلی ابراز داشت: در این راستا حمایت از شناسایی، ارزیابی و دسته بندی نیازها و مسائل فناورانه صنایع کوچک و خوشه های صنعتی یکی از مواردی است که مورد حمایت شهرک های صنعتی قرار می گیرد و از طرح های موفق حمایت مالی می شود.

وی از جمله مزایای استفاده از طرح مبادله و ارتقای فناوری را توانمند سازی واحدهای تولیدی برشمرد و افزود: در این نوع طرح، مشاورین صنعتی با حضور در واحدهای تولیدی نسبت به احصاء مشکلات و نیازهای فناورانه واحدهای صنعتی و همچنین تدوین راهکارهای مناسب در جهت ارتقاء و برطرف شدن مساله فناوری اقدام می کنند.

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل تصریح کرد: در راستای این نوع حمایت، از ابتدای سال جاری تاکنون از 12 طرح شناسایی و مستند سازی نیازهای فناوری واحدهای تولیدی در زمینه های مختلف حمایت مالی شده است که این نوع حمایت ها تا پایان سال جاری نیز با هدف حمایت از نیازهای فناورانه واحدهای تولیدی مرتبط با خوشه های فرش، لبنیات و پلاستیک ادامه خواهد یافت.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1675725
ارسال نظر
نظرات