شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 14:26 منتشر شده در مورخ: 1399/09/19 شناسه خبر: 1675727
واکنش رئیس سازمان صمت به اعتصاب مرغ فروشی‌ها؛

توزیع مرغ به اندازه نیاز استان آذربایجان‌شرقی/ درحال پیگیری مساله هستیم

توزیع مرغ به اندازه نیاز استان آذربایجان‌شرقی/ درحال پیگیری مساله هستیم
امین زاده در واکنش به خبر آناج درخصوص عدم فروش مرغ در فروشگاه‌ها گفت: مرغ به اندازه نیاز استان توزیع شده و قیمت مصوب هم اعلام شده اما در حال پیگیری هستیم که چرا برخی از فروش مرغ خودداری می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، حبیب امین زاده درگفت‌وگو با خبرنگار ما در واکنش به خبر این پایگاه خبری در خصوص اعتصاب برخی فروشگاه‌های توزیع مرغ و عدم فروش این محصول پروتئینی اظهار داشت: سازمان صمت مرغ را به قیمت دولتی از مرغداری‌ها گرفته و تحویل فروشگاه‌های می‌دهد و اتحادیه‌ مرغداران هم با سازمان صمت در ارتباط است اما چنین چیزی را به ما گزارش نداده‌اند اما در حال پیگیری این موضوع هستیم که چرا برخی فروشگاه‌های سطح شهر از فروش مرغ خودداری می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه باید به موصبه دولت تمکین کرد، گفت: باید صحبت کرد که آیا این افراد می‌خواهند که خودسرانه قیمت تعیین کنند یا مساله چیز دیگری است. قیمت مصوب مرغ ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان و حاشیه سود برای مرغ فروشی‌ها ۱۵ درصد است و دلیلی برای گرانفروشی وجود ندارد.

رئیس سازمان صمت آذربایجان‌شرقی در پاسخ به این سوال که آیا کمبود مرغ در استان وجود دارد، توضیح داد: مرغ به اندازه نیاز استان عرضه شده و روز گذشته ۲۵۰ تُن مرغ کشتار و توزیع شده که در این زمینه هیچ کمبودی وجود ندارد که برخی بخواهند از فروش مرغ خودداری کنند.

وی در خصوص توزیع مرغ منجمد هم یادآور شد: چنین محموله مرغ منجمد در استان توزیع شده که با قیمت هرکیلوگرم ۱۵ هزار تومان فروخته می‌شود اما با توجه به اینکه مرغ گرم به اندازه کافی وجود دارد استقبال چندانی هم از مرغ منجمد صورت نمی‌گیرد.

استاندار آذربایجان‌شرقی هم روزگذشته در واکنش به این خبر با بیان اینکه مرغ به اندازه کافی در تاستان وجود دارد اما برخی به دنبال تلقین کمبود هستند،هیچ اعتراضی از سوی مرغداران به قیمت مصوب را قابل قبول ندانست.

گفتنی است؛ برخی فروشگاه‌های سطح شهر در دو روز گذشته اقدام به بستن یا عدم فروش مرغ کرده‌اند و مشاهده میدانی خبرنگار آناج هم نشان می‌دهد امروز مرغ فروشی‌ها هر کلیوگرم را ۳۵ هزار تومان به فروش می‌رسانند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1675727
ارسال نظر
نظرات