شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 14:33 منتشر شده در مورخ: 1399/09/19 شناسه خبر: 1675750
کارشناس هواشناسی گلستان خبرداد؛

کاهش محسوس دمای هوای گلستان

کاهش محسوس دمای هوای گلستان
کارشناس هواشناسی گلستان گقت: با کاهش ۶تا۸ درجه‌ای دمای هوا در این استان بارندگی هایی را به صورت باران و برف پیش بینی می کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛ محمود محمدقلی پور امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: از پنجشنبه با نفوذ جریانات سرد شمال به استان در نواحی شمال شرقی و کوهستانی و برخی مناطق کوهپایه‌ای استان، احتمال ریزش برف وجود دارد.

وی افزود: به دنبال فعالیت این سامانه سرد در گلستان، دمای هوای استان ۶تا۸ درجه سانتی گراد سردتر می‌شود و پنجشنبه و جمعه، هوای سردی را خواهیم د اشت.

محمدقلی پور تصریح کرد: این سامانه از ظهر جمعه از فراز استان عبور می‌کند و در این مدت به سبب ریزش برف و پدیده مه غلیظ، اختلال در تردد جاده‌ای به ویژه در نواحی کوهستانی، دور از انتظار نیست.

همچنین هواشناسی گلستانی طی هشدار سطح زرد شماره ۳۶ اعلام کرد: سامانه سرد و بارشی از امشب به استان نفوذ می‌کند و در زمان فعالیت خود ضمن ایجاد هوای سرد ناپایدار، ریزش‌های جوی را نیز به همراه دارد..

توصیه می‌شود با توجه به ریزش برف در نواحی کوهستانی و کوهپایه‌ای و یخبندان صبحگاهی، در تردد جاده‌ای احتیاط و سایر تمهیدات پیشگیرانه انجام شود.

 

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1675750
ارسال نظر
نظرات