شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 14:36 منتشر شده در مورخ: 1399/09/19 شناسه خبر: 1675755
از آغاز طرح شهید سلیمانی انجام شد؛

بکارگیری 783 تیم محله‌محور در گلستان/ ضرورت حمایت از اجرای طرح شهید سلیمانی برای ریشه‌کنی کرونا

بکارگیری 783 تیم محله‌محور در گلستان/ ضرورت حمایت از اجرای طرح شهید سلیمانی برای ریشه‌کنی کرونا
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: تاکنون 783 تیم در این محلات با سه نقش، مراقبتی، حمایتی و نظارتی در کمیته های محلات به کنترل و مبارزه با کرونا در یاری به حوزه سلامت استان بکار گرفته شده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛ ناهید جعفری به تشریح گزارشی  از اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در گلستان پرداخت و اظهار کرد: در 295محله در شهرهای استان، کمیته های عملیاتی محله محور طرح شهید سلیمانی ساماندهی شده است.

وی افزود: تا کنون 783 تیم در این محلات با سه نقش، مراقبتی، حمایتی و نظارتی در کمیته های محلات به کنترل و مبارزه با کرونا در یاری به حوزه سلامت استان بکار گرفته شده اند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گلستان تصریح کرد: این تیم ها متشکل از کارشناسان بهداشت، نیروهای بسیج و داوطلبین هلال احمر و سفیران سلامت می باشد.

وی بیان کرد: با ابلاغ شروع اجرای طرح در استان، جلسات هماهنگی در سطح دستگاه‌های اجرایی استان برگزار وضمن تشریح روندها و فرایندها، آموزش های لازم به تیم های عملیاتی ارائه شده است.

جعفری تاکید کرد: حمایت از اجرای این طرح در استان به جدیت دنبال می‌شود، چرا که حفظ مقوله سلامتی از اصلی ترین اهداف دولت است.

گفتنی است استان گلستان  هم اکنون در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد و شهر بندرترکمن  نیز فوق قرمز گزارش شده است.

تعداد بستری‌های کرونایی در مراکز درمانی استان ۵۴۷نفر اعلام شده است که ۱۰۷نفر در آی سی یو و ۵۳نفر به دستگاه تنفسی وصل هستند.

 تعداد فوتی‌های گلستان در شبانه روز گذشته به ۱۱نفر رسید که در مقایسه با ۲۴ساعت قبل، یک نفر بیشتر شده است.

 همچنان ۹شهرستان گلستان در وضع قرمز قرار دارد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1675755
ارسال نظر
نظرات