شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 14:52 منتشر شده در مورخ: 1399/09/20 شناسه خبر: 1676101
امام جمعه سنخواست:

آیت الله یزدی بصیر و ولایتمدار بودند

آیت الله یزدی بصیر و ولایتمدار بودند
حجت الاسلام علیزاده با تاکید بر اینکه آیت‌الله محمد یزدی یار و یاور انقلاب و امام ره و رهبر حکیم انقلاب بود،گفت: آیت الله محمد یزدی (ره) شخصی مومن، بصیر، شجاع، و روشنگر و ولایتمدار بودند و با دشمن و ضد انقلاب تعارف نداشتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام علیزاده، امام جمعه بخش سنخواست در گفتگو با خبرنگا عصر اترک ضمن تسلیت درگذشت عالم وارسته حضرت آیت الله محمد یزدی ره، در خصوص شخصیت این عالم ربانی اظهارکرد: آیت الله محمد یزدی شخصی مومن، بصیر، شجاع، و روشنگر و ولایتمدار بودند، هم ملا و عالم دینی و هم انقلابی و صریح اللهجه بودند و اصلاً با دشمن و ضد انقلاب تعارف نداشتند اما در عین حال مردمی متواضع و سال زیست بودند.

وی افزود: مقام معظم رهبری در پیام تسلیت درگذشت ایشان به ویژگی منحصر ب فرد وی پرداختند و فرمودند غیرت دینی و انقلابی از ویژگی‌های بارز آیت‌الله محمد یزدی بود وی از شاگردان برجسته امام خمینی(ره) و آیت الله بروجردی بودند و در درس های فقه و اصول امام شرکت می‌کردند.

حجت الاسلام علیزاده با بیان اینکه این استاد برجسته حوزه علمیه از همراهان استوار و ثابت قدم مبارزات انقلابی علیه ظلم و ستم و کفر و استکبار بود، افزود: از این استاد برجسته حوزه علمیه تاکنون بیش از ۴۰ عنوان کتاب به زبان فارسی و عربی به چاپ رسیده، ایشان پس از انقلاب مسئولیت‌های فراوانی در  عرصه‌های مختلف داشتند که می توان به ریاست مجلس خبرگان،ریاست قوه قضاییه، ریاست جامعه قم،عضو شورای نگهبان و نمایندگی مجلس اشاره کرد.

وی با اشاره به ولایت مداری آیت الله یزدی ابراز داشت: ایشان فقیهی انقلابی و مجاهد و مدافع ولایت بودند و همه لحظات زندگی پر خیر و برکت خودشان را وقف انقلاب و رهبری کردند در بین فضائل ایشان دو فضیلت مثال‌زدنی است یک بصیرت و دوم بصیرت افزایی که عمری با آن زندگی کرد.

امام جمعه سنخواست تاکید کرد: بصیرت آیت الله محمد یزدی  او را اوایل انقلاب در کنار امام رحمة الله قرار داد و با وجود اذیت و آزار ها و تبعید شدن به شهرهای مختلف و به زندان افتادن دست از یاری و حمایت معمار کبیر انقلاب بر نداشتند.

وی ادامه داد: ایشان با تمام وجود ولایت فقیه را پذیرفته بود و در تبیین و دفاع از حریم ولایت ذره‌ای کوتاه نمی‌آمد همان حریمی که برای امام ره باورداشت همان را در مورد مقام معظم رهبری معتقد بود.

وی با تاکید بر اینکه آیت‌الله محمد یزدی یار و یاور انقلاب و امام ره و رهبر حکیم انقلاب بود در خصوص مواضع ایشان در فتنه 88 گفت: فتنه سال ۱۳۸۸ یکی از مقاطع حساس انقلاب اسلامی بود که ضد انقلاب با همراهی عوامل خود در داخل کشور و با استفاده از غبارآلود کردن فضای کشور در صدد سقوط نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود در این میان آیت الله محمد یزدی با مواضع به موقع و قاطع و صریح خود به بصیرت افزایی در جامعه و کنار رفتن غبارهای فتنه کمک می‌کرد و مردم را از اهداف شوم دشمن نسبت به کشور و مردم جمهوری اسلامی آگاه می کردند .

وی تصریح کرد: مواضع ایشان در سال ۱۳۸۸ حمایت از ولایت و پیروی از منویات مقام معظم رهبری بود ایشان در زمانی که غالب مسئولین دچار تردید و دو دلی بودند و مواضع خود را صریح اعلام نمی‌کردند، وفاداری خود را به رهبر حکیم انقلاب اینطور مطرح کردند که هرکجا رهبر انقلاب بروند ملت و ما دنبال ایشان خواهیم رفت لذا ایشان فوق جناحی عمل می کردند و تنها ولایتمدار و پیرو خط امام و رهبری بودند.

خطیب جمعه سنخواست با بیان اینکه همواره شاهد تهمت ها و تخریب هایی از سوی ضد انقلاب و دشمنان نسبت به ایشان بوده ایم گفت:روشنگری و افشاگری اهداف شوم دشمن و ضد انقلاب و تهدید کردن دشمن و اظهارنظرهای تند به دشمنان جمهوری اسلامی ایران و قرار گرفتن ایشان در مناصب مهم سیاسی و اجتماعی و ستایش ها و حمایت های مکرر ایشان از انقلاب و امام ره و ولایت فقیه  دشمن را بر آن داشت که با تهمت ها و تخریب ها شخصیت ایشان را خدشه‌دار کند تا از نفوذ کلام ایشان و موضع گیری های قاطع و صریح اللهجه و ایشان جلوگیری کنند .

حجت الاسلام علیزاده تصریح کرد: انقلابی گری،ولایت مداری و دشمن ستیزی آیت الله یزدی و دست بر نداشتن از اهداف عالی انقلاب و ناتوان بودن دشمن از مقابله رو در رو و پاسخ به وی  باعث شد که دشمنان او را آماج تهمت ها و تخریب های ناروا قرار دهند.

انتهای پیام/تقی زاده

https://www.dana.ir/1676101
ارسال نظر
نظرات