شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 19:30 منتشر شده در مورخ: 1399/09/21 شناسه خبر: 1676332
نماینده مردم اردبیل نیر نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی:

اظهارات اردوغان نقض ‎حقوق بین‌الملل است/ ماجراجویی ترکیه به نفع کشورهای منطقه نخواهد بود

اظهارات اردوغان نقض ‎حقوق بین‌الملل است/ ماجراجویی ترکیه به نفع کشورهای منطقه نخواهد بود
نماینده مردم اردبیل نیر نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: ‏شعرخوانی ‎اردوغان علیه ‎تمامیت ارضی کشورمان نقض یکی از اصول بنیادین ‎حقوق بین‌الملل است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ صدیف بدری در گفتگو با خبرنگار سبلان ما، در واکنش به صحبت‌های اخیر اردوغان، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان دارای پیوندهای تاریخی، فرهنگی و مذهبی مشترکی هستند و  آذربایجان بعد از ایران دومین کشور شیعه جهان از نظر جمعیت است.

 وی با بیان اینکه این دو کشور با صدها کیلومتر مرز مشترک هر دو عضور سازمان سازمان‌های کنفرانس اسلامی و اکو هستند، افزود: با در نظر گرفتن این موارد می‌توان به پتانسیل بالای این دو کشور در توسعه روابطشان پی برد.

نماینده مردم اردبیل نیر نمین و سرعین گفت: موضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از آزادسازی مناطق اشغالی جمهوری آذربایجان در جنگ اخیر قره‌باغ هم که با فرمایشات تاریخی مقام معظم رهبری به صورت کاملا صریح عنوان شد و تاکید ایران بر حفظ تمامیت ارضی این کشور، تحکیم هر چه بیشتر رابطه ایران و آذربایجان را در پی داشت.

بدری با اشاره به اینکه شعرخوانی ‎اردوغان علیه ‎تمامیت ارضی کشورمان نقض یکی از اصول بنیادین ‎حقوق بین‌الملل است، ابراز داشت: موضع ایران در حمایت از تمامیت ارضی آذربایجان در جنگ ‎قره باغ تحکیم رابطه ایران و آذربایجان را به دنبال داشته است.

نماینده مردم اردبیل نیر نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ماجراجویی و حاشیه‌سازی در این بین به نفع هیچ یک از کشورهای منطقه نخواهد بود.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1676332
ارسال نظر
نظرات