شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 10:55 منتشر شده در مورخ: 1399/09/22 شناسه خبر: 1676486
مدیر کل هواشناسی البرز؛

تردد سالمندان و کودکان در هوای آلوده البرز سم است/ ناپایداری تا اواسط هفته ادامه دارد

تردد سالمندان و کودکان در هوای آلوده البرز سم است/ ناپایداری تا اواسط هفته ادامه دارد
آرش بهاروند احمدی گفت: با توجه به پایداری آلاینده‌ها در البرز سالمندان، کودکان و بیماران قلبی – ریوی که جزء گروه‌های حساس هستند در خانه بمانند و از حضور در اماکن عمومی اجتناب کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، مدیر کل هواشناسی البرز صبح امروز شنبه با اشاره به اینکه افزایش آلودگی هوا از عصر امروز تا اواسط هفته جاری را در استان شاهد هستیم، در جمع خبرنگاران، گفت: با توجه به شمالی شدن جریانات هوا و پایداری د سطوح میانی، مه آلودگی و رشد آلاینده ها دور از انتظار نیست.

آرش بهاروند احمدی به لزوم خودداری مردم از تردد در کلانشهر کرج به واسطه پایداری جو و سکون هوا اشاره کرد و افزود: توصیه ما این است که سالمندان، کودکان و بیماران قلبی – ریوی که جزء گروه های حساس هستند در خانه بمانند و از حضور در اماکن عمومی اجتناب کنند.
 
وی آسمان البرز را همراه با مه رقیق توام با افزایش آلاینده ها دانست و اظهار داشت: از عصر امروز رشد ابر را در استان شاهد خواهیم بود و فردا یکشنبه هوا صاف تا قسمتی ابری است، همچنین روز دوشنبه یخبندان صبحگاهی و سه شنبه آسمانی نیمه ابری تا ابری، همراه با مه رقیق در انتظار البرز است.
 
مدیر کل هواشناسی البرز با اشاره به اینکه از ابتدای مهر تا کنون البرز ۲۵ روز ناسالم را داشته است، تصریح کرد: میزان بارندگی های البرز از ابتدای مهر تا بیستم آذرماه جاری ۱۳۱.۵ میلی متر بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵.۱ درصد و نسبت به بلند مدت ۳۸.۱ درصد افزایش دارد.


 
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1676486
ارسال نظر
نظرات