شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 15:12 منتشر شده در مورخ: 1399/09/22 شناسه خبر: 1676630
استاندار البرز مطرح کرد؛

سهم ۳۰ درصدی دورهمی‌های خانوادگی از ابتلا به کرونا/ اعمال محدودیت‌های شب یلدا استانی شد

سهم ۳۰ درصدی دورهمی‌های خانوادگی از ابتلا به کرونا/ اعمال محدودیت‌های شب یلدا استانی شد
عزیزاله شهبازی گفت: استان البرز در میزان مبتلایان، بستری ها و تلفات ناشی از کرونا با کاهش چشمگیری مواجه شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، استاندار البرز امروز شنبه در حاشیه جلسه ستاد ملی کرونا با اشاره به اینکه تعداد شهرهای قرمز کرونایی در کشور به کمتر از 20 مود رسیده است، در جمع خبرنگاران گفت: همراهی مردم، رسانه و بسیج تمامی نیروها و امکانات در این روند موثر بود.

عزیزاله شهبازی افزود: بر اساس اظهارات سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، اقدامات خوبی در البرز صورت گرفته و این استان در میزان مبتلایان، بستری ها و تلفات ناشی از کرونا با کاهش چشمگیری مواجه شده است، البته همراهی مردم می تواند چرخه شیوع کرونا را کامل متوقف کند.
 
وی با اشاره به اینکه باید بدون عادی انگاری و با توان مضاعف در راستای حفظ شرایط موجود و بهبود آن تلاش کنیم، اظهار داشت: البرز از اسفندماه گذشته به جهت تبادلات فراوان جمعیتی با تهران، در شیوع کرونا با پایتخت الگوی مشترک داشت اما در حال حاضر فاصله معناداری در این رابطه دارد و روند شیوع کاهش یافته است.
 
شهبازی وضعیت سه شهرستان البرز را زرد و سه شهرستان را نارنجی اعلام و تصریح کرد: در مجموع، البرز در شرایط قرمز قرار ندارد و حتی بر اساس اظهارات رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، طالقان را می‌توان در وضعیت سفید نیز دانست.
 
وی علت بیش از ۳۰ درصد مبتلایان به کرونا را دورهمی‌های خانوادگی دانست و گفت: با توجه به نزدیک شدن شب یلدا و برای جلوگیری از ترددها در شهرهای کمتر از ۲۰۰ هزار نفر با مدیریت استانداران، محدودیت ها اعمال خواهد شد.
 
استاندار البرز در خاتمه با اشاره به اینکه البرز اقدامات موثری در راستای ساخت واکسن کرونا انجام داده است، خاطر نشان داشت: بر اساس اعلام ریاست جمهور در صورت تامید واکسن کرونا توسط سازمان بهداشت جهانی بانک مرکزی ارز لازم را برای تهیه این دارو تامین می کند.

 

 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1676630
ارسال نظر
نظرات